Główne menu

Braster – urządzenie do domowego badania piersi już wkrótce dostępne na rynku

Zalecenie jest powszechnie znane. Samobadanie piersi raz w miesiącu.

Niestety, według statystyk, jedynie 2-3% kobiet wykonuje to badanie prawidłowo*. Mowa o tych, które swoje piersi badają palpacyjnie i które są świadome wagi profilaktyki.

A co z tymi, które wierzą, że problem ich nie dotyczy, liczących na to, że nigdy nie zachorują na nowotwór piersi? Istnieją przecież kobiety zabiegane, zapracowane, wolące nie wiedzieć… Co w końcu z tymi, które nie badają piersi, bo sądzą, że i tak nie byłyby w stanie wykryć niepokojących zmian? A skoro nie wierzą to, po co zaczynać? Co z tymi, które się tak boją, że unikają tematu, nawet nie myślą o nim?

Rozumiesz, wagę problemu? Jego skalę i znaczenie?

Choć wiesz, że powinnaś badać piersi co miesiąc najlepiej przed lustrem, to zdarza się, że tego nie robisz. Gdy w końcu przełamujesz się i decydujesz się sprawdzić biust pod kątem obecności ewentualnych guzków, często robisz to w nieprawidłowy sposób. Możesz dojść do wniosku, że wcale nie warto, zniechęcić się. Myśląc, że za dużo z tym zachodu….Jednak nie daj się takiemu nastawieniu, pamiętaj, że ponad 60% zmian wykrywają u siebie kobiety**. Dlatego nie ma wątpliwości, że warto. Trzeba jednak udoskonalić metody badania piersi w domu.

_dsc1193

W jaki sposób?

Jak rozwiązać większe i mniejsze problemy, ograniczenia i przeciwności związane z brakiem umiejętności czy nastawieniem, które utrudniają samokontrolę piersi?

Braster: nowy sposób na samobadanie piersi idealny dla milionów kobiet

Ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich, niezależnie od wieku i stanu zdrowia, jest nowe urządzenie opracowane przez polskich naukowców, które wkrótce ma trafić na rynek.

Mowa o Brasterzekompleksowym i innowacyjnym na skalę światową systemie samobadania piersi, doskonałym do użytku domowego. Według pomysłodawców, Braster świetnie uzupełnia badanie USG i mammografię. Jest prosty w użyciu i szalenie wygodny. Pozwala wyrobić zdrowe nawyki samobadania piersi, eliminując wiele wymówek z kategorii: „nie umiem”, „nie potrafię”, „nie znam się”, „nie pamiętam”.

Jak działa Braster?

Braster to nowoczesne urządzenie wraz z oprogramowaniem, które  dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej rejestruje niepokojące zmiany w piersiach. Za sprawą inteligentnych algorytmów bada poziom asymetrii między piersiami, strukturę piersi, pozwala szybko i skutecznie zidentyfikować wszelkie niepokojące zmiany. Na prywatnym koncie udostępniane są wszystkie wyniki badań i związane z nimi rekomendacje. Aplikacja programu Braster przypomina o samobadaniu, dzięki temu ułatwia regularne sprawdzanie stanu piersi i zwiększa szansę na zdrowie.

Z praktycznego punktu widzenia co równie ważne – urządzenie pozwala na bezbolesne, proste i skuteczne badanie piersi.

_dsc1219

Dlaczego to brzmi świetnie?

Badanie piersi można wykonać na dwa sposoby: w domu lub w gabinecie lekarskim. W pierwszym przypadku istnieje jednak ryzyko błędnej interpretacji wniosków. Dlatego urządzenia takie, jak Braster są na wagę złota.

Pozwalają wykonać dokładne badanie, bez wychodzenia z domu, szybko i skutecznie. Wystarczy około 15 minut. Badanie jest bezbolesne, polega na przyłożeniu urządzenia do piersi i odczytania wyniku. Tylko tyle.

W teorii brzmi świetnie.

Jak urządzenie sprawdza się w praktyce?

Już wkrótce będę miała okazję się tego dowiedzieć, testując Braster. Dostałam zapowiedź od producenta wysyłki urządzenia. Z przyjemnością sprawdzę, jak działa Braster i napiszę Wam o moich spostrzeżeniach.

_dsc1256

A tymczasem więcej informacji o urządzeniu na stronie braster.eu.

*Według Dr hab. Tomasz Byrski w wywiadzie dla Onet.pl (http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/w-polsce-jedynie-40-proc-kobiet-z-rakiem-piersi-przezywa-chorobe/xrqbk)
**„Wykrywanie raka piersi poprzez samobadanie. Badanie retrospektywne u kobiet po operacji”, Ginekol Pol. 2007, 78, 293-298

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>