Główne menu

Recenzja produktu
Czy odżywka do rzęs naprawdę odmienia spojrzenie?

Niby nic – rzęsy. Wiadomo, super, gdy są gęste, długie i zalotne, ale jeśli daleko im do ideału, nie ma co załamywać rąk. Mamy dzisiaj przecież maskary, tusze, które potrafią zdziałać cuda, nie wspominając już o doczepianych rzęsach w domu czy w salonie. Da się? Jasne. Po co zatem inwestować w kolejny produkt, jakim jest odżywka do rzęs?

Problem w tym, że codzienna pielęgnacja może osłabiać rzęsy, a ich zagęszczanie często kończy się ich wypadaniem. Dlatego dobre odżywki do rzęs są warte uwagi. Specjalnie dla Was przetestowałam serum Inveo. I napiszę tyle – jestem pozytywnie zaskoczona, mimo że zachwycić mnie trudno…

 

 

Serum Inveo – czyli co?

inveo

Pełna nazwa brzmi tak – hypoalergiczne serum do rzęs rewitalizujące i pielęgnujące Inveo. Produkt polecany jest do rzęs:

  • krótkich,
  • przerzedzonych,
  • osłabionych.

Serum wzmacnia rzęsy, stymuluje ich wzrost, w moim przypadku sprawił, że rzęsy stały się ciemniejsze i nie wypadają. Wraz z tym skończyła się pewna zabawa. Znacie ten zwyczaj, by zgadywać, na którym policzku, pod którym okiem znajduje się rzęsa, która wypadła? Podobno odgadnięcie ma przynosić szczęście.  Ja jednak pozostaję przy tym, że lepiej, by rzęs nie tracić. 🙂

Jak to działa?

Serum należy nakładać raz w ciągu dnia – po oczyszczeniu okolic oka (dobrze sprawdza się do tego płyn micelarny tej samej marki). Sama aplikacja jest bardzo prosta, dzięki wygodnemu cienkiemu pędzelkowi i poręcznemu opakowaniu odżywki. Oczywiście liczy się systematyczność, dlatego testowany produkt umieściłam obok łóżka i lusterka, by każdego dnia nakładać odżywkę, nie zapominając o tym. Wystarczy kilka sekund. Niby niewiele, ale jak z każdego rodzaju pielęgnacją – trzeba wyrobić sobie nawyk.

Aplikacja jest właściwie niewyczuwalna, nie towarzyszył jej żaden dyskomfort. To ważne, tak jak informacja, że serum Inveo polecane jest również do pielęgnacji osobom mającym atopową, bardzo wrażliwą skórę.

testowane serum

testowane serum

 

Co kryje serum Inveo?

Najważniejszy jest oczywiście skład produktu. W przypadku serum Inveo na uwagę zasługuje pochodna prostoglandyn, składnik, który jest wykorzystywany do leczenia schorzeń oka. Dlaczego ta substancja została zastosowana w serum do rzęs?

Badania nad pochodnymi prostoglandyn pokazały, że oprócz korzystnego działania leczniczego substancja ma pozytywny wpływ na kondycję rzęs, które stają się dłuższe, mocniejsze i ciemniejsze.

W produkcie wykorzystano również ekstrakt z ziela świetlika lekarskiego, który dostarcza garbników, glikozydów i kwasy fenolowe. Udowodniono, że składnik ten nawilża, działa kojąco, ochronnie, tonizuje i wygładza naskórek.

Formułę serum Inveo uzupełniają składniki dodatkowe stosowane w kroplach do oczu, pozwalają one uzyskać finalnie produkt bardzo delikatny i bezpieczny, co biorąc pod uwagę miejsce aplikacji ma ogromne znaczenie.

Jak działa serum Inveo - materiały producenta

Jak działa serum Inveo – materiały producenta; efekty potwierdzone badaniami aplikacyjnymi, przeprowadzonymi zgodnie z Procedurą Badawczą PB15/DA ITA-TEST, pod kontrolą lekarza dermatologa oraz lekarza okulisty.

Serum Inveo – moje spostrzeżenia

  • już po tygodniu stosowania rzęsy przestały wypadać,
  • rzęsy stały się nieco ciemniejsze,
  • w miejscach przerzedzonych zaczęły wyrastać nowe,
  • po nałożeniu maskary oko jest jeszcze ładniejsze,
  • można kusić spojrzeniem 🙂

tumblr_m1z9b57mhl1r5jtugo1_500

 

Polecam!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>