Główne menu

inf. prasowa
Dress code nie musi oznaczać nudy

Z pewnością każdy pracownik większej firmy lub korporacji wie, jaki jest obowiązujący dress code w jego miejscu pracy – formal, busienss, casual business czy może casual. Każdy z nich rządzi się określonymi zasadami doboru ubrań, o których powinniśmy wiedzieć.

Styl FORMAL, jak sama nazwa wskazuje, jest najbardziej formalny, najczęściej składa się na niego frak bądź garnitur.  Styl BUSIENESS wymaga eleganckiego stroju i zazwyczaj stosowany jest w firmach, w których pracownicy spotykają się na co dzień z klientami, kontrahentami. Bez garnituru czy garsonki, żakietu i spódnicy się nie obędzie. Jednak możemy również spotkać się z jego lżejszymi odmianami.  Jedną z nich jest CASUAL BUSINESS, który określany jest jako styl biznesowy swobodny. W praktyce oznacza to raczej elegancki strój – u mężczyzn – koszula i spodnie od garnituru, a u kobiet – spódnica za kolano bądź spodnie i koszula. Zakazane jest noszenie obuwia z odkrytymi palcami czy jeansów. Te ostatnie zarezerwowane są dla dress code CASUAL. Z pewnością mogą się nim na co dzień cieszyć pracownicy np. agencji reklamowych. Wiele firm, w ramach ustępstw wobec swoich pracowników, stosuje tzw. CASUAL FRIDAY. Oznacza to, że jeden dzień tygodnia zarezerwowany jest na mniej formalny strój – jeansy, trampki czy t-shirt.

By jednak żaden z pracowników nie miał wątpliwości jak ubrać się do pracy, firmy wysyłają stosowne informacje odnośnie ubioru. Niekiedy znajdziemy tam nawet konkretne stylizacje, które mają być wskazówką dla pracowników. Na szczęście w obrębie każdego z rodzajów dress code znajdziemy duży wybór ubrań, które będą zarówno eleganckie, jak i komfortowe i po prostu ładne. Przykładem marki odzieżowej, której produkty dedykowane są dla pracowników muszących przestrzegać określonego dress code jest Outfit Format. Ubrania idealnie skrojone, uszyte z wysokiej jakości materiałów i eleganckie – na to możemy liczyć w Outfit Format. Jest to dowód na to, że moda biurowa nie musi być nudna. Oferta tej marki obejmuje nie tylko bluzki, spodnie, spódnice czy sukienki ale też płaszcze.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>