Główne menu

Inf. prasowa
Kawior i… komórki macierzyste – aby skóra się odmładzała

O komórkach macierzystych, a właściwie o ich właściwościach regeneracyjnych jest głośno od wielu lat. Za kosmetyki z nimi gwiazdy Hollywood płacą krocie. Ale krem z nimi nie musi kosztować całej pensji – trzeba tylko wiedzieć, gdzie go szukać. A jeśli do tego zawiera wyciągi z kawioru – odmładzający efekt gwarantowany!

Kawior – w kremie zamiast na talerzu

Kawior, luksusowa przekąska, ostatnio jest często spotykanym składnikiem kosmetyków z wysokiej półki. Okazuje się bowiem, że jest skarbnicą cennych substancji, które mają niezwykle korzystny wpływ na skórę. Są to:

  • białka poprawiające jędrność skóry i przyspieszające jej regenerację,
  • fosfolipidy – zapobiegające utracie wody przez skórę, wygładzające i uelastyczniające ją,
  • witamina A i E zwane witaminami młodości – przeciwutleniacze, chroniące skórę przed promieniowaniem UV i przedwczesnym starzeniem się,
  • NNKT – odpowiadające za odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry,
  • fosfor – przyspieszający odnowę komórkową,
  • cynk – neutralizujący wolne rodnik i wzmacniający włókna kolagenowe, mający działanie antytrądzikowe,
  • magnez – regenerujący komórki skóry.

Kawior to prawdziwa bomba zawierająca witaminy, składniki mineralne i lipidy, ujędrnia skórę, przyspiesza jej regenerację i chroni przed dalszym starzeniem. Gdy na dodatek w kremie towarzyszą mu komórki macierzyste – taki kosmetyk naprawdę skutecznie działa.

Komórki macierzyste – napęd dla regeneracji

Sławne i poszukiwane w różnych dziedzinach medycyny i kosmetologii komórki macierzyste to niewyspecjalizowane komórki, które mają zdolność do samoodnawiania się poprzez niekończącą się ilość podziałów.  Temu mechanizmowi towarzyszy umiejętność różnicowania się; mogą więc dać początek co najmniej jednemu typowi wyspecjalizowanych komórek. Są lepiej chronione i bardziej odporne niż pozostałe komórki. Szybkie podziały i umiejętność różnicowania sprawia, że pozwalają na całkowitą regenerację.

Mechanizm działania komórek macierzystych sprawia, że rozpoznają środowisko, w którym się znajdą (lub w które zostaną skierowane) i regenerują to miejsce. Kosmetolodzy spróbowali – z sukcesami – wykorzystać ten mechanizm w produkcji kosmetyków zapobiegających starzeniu się skóry. Używają do tego komórek macierzystych pochodzenia roślinnego, które nie tylko stymulują regenerację skóry, ale też chronią ją przed promieniowaniem UVA i UVB, czyli przed przyczyną fotostarzenia. Komórki macierzyste hamują również utratę wody z wnętrza skóry, co korzystnie wpływa na jej nawilżenie.

Luksusowy krem z komórkami i kawiorem – nie musisz wydać całej pensji

Plotkarskie pisma i portale pokazują celebrytów, których świetnie wyglądająca skóra nie jest wyłącznie zasługą chirurgii plastycznej, ale przede wszystkim znakomitych kosmetyków – między innymi z komórkami macierzystymi. Niesłusznie więc podejrzewamy, że nie stać nas na krem, zawierający tak wyrafinowane i drogie składniki jak kawior i komórki macierzyste. Od niedawna na polskim rynku dostępny jest luksusowy krem przeciwzmarszczkowy La Milu zawierający pochodzące z winogron komórki macierzyste oraz formułę Nutrisea, czyli unikalny ekstrakt z kawioru. Krem kosztuje 257 zł.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>