Główne menu

Kultowa okładka płyty 25 lat później, z drobną różnicą

Minęło 25 lat od wydania jednej z najbardziej znanych okładek płyt muzycznych w historii. Mowa o „Nevermind” Nirvany.  Nie trzeba znać utworów zespołu, by kojarzyć znaną fotografię…

Spencer Elden był dzieckiem w 1991 roku, kiedy zrobiono mu zdjęcie w basenie, które następnie trafiło na front 26 milionów sprzedanych egzemplarzy. Po latach, dzisiaj już młody mężczyzna został zaproszony do zaktualizowania kultowej fotografii.

Niestety zdjęcie nie zostało odwzorowane w 100%, na co wyraził chęć sam model. Mężczyzna nie wystąpił nago, bo to, biorąc pod uwagę upływ czasu mogłoby być „dziwne”, jak stwierdził po przedyskutowaniu sprawy z fotografem.

nirvana-baby-recreates-nevermind-album-cover-spencer-elden-john-chapple-12

Spencer wspomina, że zdjęcie sprzed lat powstało w 5 minut, gdy miał cztery miesiące. Oryginalna fotografia została zrobiona przez przyjaciela taty Spencera, a rodzice młodego mężczyzny otrzymali za sprzedaż fotografii 200 dolarów.

Fotografia „aktualizacyjna” powstała w tym samym basenie, jednak tym razem zdjęcie zrobił brytyjski fotograf John Chapple, który podobnie jak przed laty, wręczył chłopakowi taką samą kwotę, jaką otrzymali jego rodzice.

nirvana

Spencer podkreśla, że nie chodzi tu o pieniądze, ale uczczenie ćwierćwiecza wydania kultowego albumu.

I co Wy na to? Podoba Wam się aktualizacja? 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>