Główne menu

Męski świat, którego nigdy nie zrozumiem

Mężczyzna podobno ma mózg składający się z szufladek. W każdej szufladce jest inna sfera życia. U nich każdy temat jest odrębny i niepowiązany ze sobą. Mózg kobiety to przeciwieństwo, to plątanina sznurków, kabli, przewodów, światłowodów, drutów, rynienek, kanałów i innych splotów. Nami rządzą emocje i nam zależy na wszystkim, kiedy to Oni mają wszystko gdzieś. To pewnie jest pusta szuflada.

Zapytaj faceta, o czym myśli. Zazwyczaj odpowiedź brzmi „o niczym”. No jak, do jasnej cholery, można myśleć o niczym? Czy którejś z nas się udało „nicnierobienie” i „niecniemyślenie”?

Ileż to razy każda z nas słyszała, że facet jest prosty jak budowa pantofelka a my jesteśmy skomplikowane??

Guzik prawda!! Znam, jak zły szeląg diabła, wszystkie wredne numery kobiet, podstępne sztuczki, przewrotne akcje, genezę focha i doła, ale nasza natura z urzędu jest taka, że jak nam coś dolega, mamy doła, mamy chandrę, mamy zły dzień, mamy focha, mamy dość całokształtu to mówimy, krzyczymy, tupiemy, wrzeszczymy, płaczemy czyli jak przystało na werbalne istoty dajemy znaki bardziej niż czytelne.

Rzadko która z nas w ciszy i skupieniu kontempluje porażki, chandry, niepowodzenia czy zły humor. Przecież podstawą kontaktów międzyludzkich jest komunikacja werbalna, a co za tym idzie, żadna z nas wróżką nie jest i nie domyśli się co jest facetowi, jeśli ten milczy jak zaklęty. A ty kobieto, weź szklaną kulę, czarnego kota na ramię i spróbuj się domyśleć co faceta gryzie. I kto tu jest prosty??

męski świat

Mężczyzna się nie obraża – mężczyzna nie ma nic do powiedzenia

Mężczyźni zauważyli, że kobiety gorzej znoszą brak słów niż nawet najlepszą linię obrony. Podczas zmowy milczenia kobietom mięknie serce i szybko przystają na ich warunki, więc po kłótni, która powinna oczyścić atmosferę, milkną na długie godziny nie zdając sobie sprawy, że to nawet o milimetr nie posunie sprawy do przodu, ale skoro nie będziemy mówić o problemie, to pewnikiem problemu nie będzie…

Gdy facet jest zły, lub zwyczajnie nie w sosie najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to ciągłe dopytywać go o co chodzi. A jak to nie poskutkuje, to szantażować go. To piękny początek wojny domowej. Czyli kto tu jest prosty jak budowa pantofelka?

Mężczyzna nie choruje – mężczyzna walczy o życie i od razu umiera

W razie kataru należy rozważyć wezwanie księdza w celu udzielenia Ostatniego Namaszczenia.

Choremu mężczyźnie należy zapodać jedzenie, picie, oczywiście pół apteki leków, najlepiej wszystko w zasięgu chorych kończyn, bo facet nie ma siły się ruszyć.

Grzanym piwkiem też nie wzgardzi, bo przecież najskuteczniejsze są naturalne metody leczenia. No i należy zastanowić się, czy nie wezwać, jeśli nie pogotowia, to przynajmniej na razie, lekarskiej wizyty domowej, bo termometr wskazuje całe 36,9 a w porywach 37 st. I gówno z tego, że Tobie przy katarze przyplątało się zapalenie oskrzeli, zrobiłaś po pracy zakupy, ugotowałaś obiad na dwa dni, rozwiesiłaś pranie, poskładałaś umyte gary ze zmywarki, ale facet cierpi tak, jak nikt nie cierpiał do tej pory. Aha i nie zapomnij o pilocie do TV, bo jak umierać na katar to w godnych warunkach, rzecz jasna. I kto tu jest prosty?

Mężczyzna nie pracuje – mężczyzna popełnia bohaterskie czyny

Bo jaka jest różnica między pracą mężczyzny a pracą kobiet??
-Dlaczego kobieta ma tyle roboty w domu?
-Śpi w nocy, to jej się zbiera

Ten szowinistyczny dowcip zawsze mnie wkurzał, ale coś w tym jest. Kobieta idąc wieczorem umyć zęby, tak przy okazji, czyści lustro i myje mydelniczkę, dezynfekuje kibelek a faceci żyją w przekonaniu, że mają w domu, takie samoczyszczące się  modele.

Kobieta pierze, sprząta, gotuje, ale przecież to normalne – ona to ma w kontrakcje małżeńskim. Faceci po wykonywaniu swojej pracy są bohaterami – bo jak nie być bohaterem w swoim domu skoro po kilku godzinach potu – żywopłot ścięty – to nic, że takie rzeczy robi się raz w sezonie. Ale znam takie kobitki, które w popłochu leciały do domu, widząc na zegarze 14.00, bo wielkie halo, by się zrobiło, gdyby talerz z obiadem nie podjechał pod twarzyczkę męża na czas…

Mężczyzna nie zapomina – mężczyzna ma wybiórczą pamięć

Wiem, że nasza pamięć do dat, rocznic, urodzin jest przerażająco-zatrważająca, ale oni dla odmiany nie pamiętają nawet o własnych urodzinach. Ale za to jaki był wynik meczu w siatkówce czy piłce ręcznej w 1998 jakoś im się nie udaje zapomnieć. A jak najlepiej zapamiętać datę urodzin ukochanej kobiety?? Wystarczy tylko raz o niej zapomnieć…

Mężczyźni nie plotkują – mężczyźni wymieniają poglądy

A kto pierwsze zauważa, że kobieta ma niewydepilowane nogi i kto pierwsze się z tym dzieli z kolegami? Kto zauważa tandetny makijaż koleżanki z biura i informuje o tym wszystkich, wyrażając swoją opinię na forum publicznym??

Mężczyzna nie gubi drogi – mężczyzna przemierza nieznane

Zapytać o drogę to wstyd, hańba i zniewaga naruszająca męskie EGO!! Fakt, że skubani rodzą się ze zdolnością czytania map, zapamiętywania dróg po pierwszej jeździe i to co nas kobiety doprowadza do szału, a czasami wręcz w…., to właśnie te ich umysły ścisłe. Nie uważam się za kompletnego ignoranta w dziedzinie matematyki, ale nie sprawia mi przyjemności liczenie w pamięci czy rozwiązywanie zadań matematycznych, co im przychodzi, ot tak, bez wysiłku. To są właśnie posiadacze umysłów ścisłych.

Mężczyźni nie są zagadkowi i tajemniczy – mężczyźni to pop…. istoty

I to bardziej niż kobiety. W zasadzie po kobietach wiadomo, czego można się spodziewać. Jeszcze nie spotkałam kobiety, której zachcianki byłyby spełnione, która byłaby spełniona i zadowolona, a żeby w takiej sytuacji zostawiła faceta.

A mężczyźni są nie do rozszyfrowania i przy nich ENIGMA czy inny koder czy szyfrator to dziecinnie prosta zabawka. Widywałam związki na pozór idealne, i nieważne było, czy kobieta miała 10 kg nadwagi, czy dobrze gotowała, czy była inteligentna. Jak facetowi odbiło to od, wydawało się ideału, po prostu poszedł w tak zwane tango.

I to wcale nie poszukał sobie młodszej, lepszej, ładniejszej, szczuplejszej….Ot tak, po prostu, bez żadnych znaków ostrzegawczych spakował się i poszedł. A jak zobaczyłam go z „nowym nabytkiem” to zastanawiałam się, skąd wykopał takiego paskudnika?? Bo był nieszczęśliwy?? Bo drogi do raju bram szukał?? To mógł do cholery, przygód szukać na dzikiej wyprawie w Peru albo mógł pojechać do amazońskiej dżungli się spełniać. Czyli nie ideału poszukują, bo możesz być, w oczach całego świata całkowicie idealna, a on i tak cię może zostawić.

Wszystkie te sytuacja są przerysowane i nie ma co się oburzać, bo prawda jest taka, że tyle samo (jak nie więcej) można powiedzieć o nas, kobietach.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>