Główne menu

Najlepsze sposoby na wypadanie włosów – znasz je?

Piękne, zadbane włosy to atrybut kobiecości. Nie da się obok nich przejść obojętnie. Jednak gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać a fryzura przerzedzać, pojawia się problem. Kobiety często cierpią w milczeniu, robiąc wszystko, by niekorzystne zmiany ukryć. Nie chcą się przyznać nawet same przed sobą, że coś jest nie tak. Tymczasem skala problemu jest ogromna – na nadmierne wypadanie włosów cierpi aż 5% kobiet poniżej 30 roku życia i 60% kobiet powyżej 70 roku życia. Czy jest na to rozwiązanie? Co zrobić, by niekorzystny trend odwrócić, by proces nadmiernego wypadania włosów zablokować? Oto najlepsze sposoby na wypadanie włosów u kobiet.

Najlepsze sposoby na wypadanie włosów – znajdź przyczynę

Punktem wyjścia, od którego należałoby rozpocząć, jest poszukanie przyczyny kłopotów z włosami. W zależności od źródła problemów można wybrać rozwiązanie najlepsze, uwzględniając indywidualną sytuację danej osoby.

najlepsze sposoby na wypadanie włosów

Włosy mogą wypadać z różnych powodów – na skutek zmian hormonalnych, chorób tarczycy, menopauzy a także z powodu niedoborów witamin i ważnych mikroelementów. Nadmierna utrata włosów często zauważana jest po ciąży, u młodych mam, jak również u kobiet mających problemy z funkcjonowaniem układu trawiennego. Powodem wypadania włosów może być niedokrwistość (warto sprawdzić poziom żelaza we krwi), czasami chodzi o niedobór cynku lub biotyny. Inne przyczyny to zespół policystycznych jajników, wysokie ciśnienie krwi, otyłość brzuszna związane z obecnością zespołu metabolicznego. Często wypadanie włosów ma podłoże genetyczne i może być dziedziczone po mamie lub tacie.

Najlepsze sposoby na wypadanie włosów – odpowiednia dieta

Gdy pojawia się problem, oczywiście najłatwiej sięgnąć po pastylki, w końcu na rynku jest ich nieskończenie wiele. Problem w tym, że większość nie rozwiązuje przyczyn wypadania włosów, jedynie je maskuje. Dlatego eksperci zalecają, by przyjrzeć się swojej codziennej diecie i zadbać o dostateczną ilość:

  • białkaprzeczytaj o najlepszych źródłach białka dla kobiet
  • kwasów omega 3 – sięgając po orzechy, jaja i ryby, które pozwalają wyeliminować stan zapalny i zadbać o zdrowszą skórę głowy,
  • roślin strączkowych w diecie,
  • warzyw i owoców – najlepiej wybierać sezonowe, dbając o różnorodność w diecie.

Najlepsze sposoby na wypadanie włosów – radzenie sobie ze stresem

Stres towarzyszy nam w życiu niemal na każdym kroku. W niewielkiej ilości jest motywujący, jednak gdy jest go za dużo, zbiera swoje żniwo, wprowadzając zmiany w całym ciele. Jedną z nich może być nadmierne wypadanie włosów. Dlatego rozsądną radą, choć na pierwszy rzut oka być może zadziwiającą, jest nauczenie się, jak radzić sobie ze stresem.  Umiejętne techniki regeneracji ciała i duszy mogą korzystnie wpłynąć na działanie układu krwionośnego, poprawić krążenie i w konsekwencji wygląd fryzury.

Najlepsze sposoby na wypadanie włosów – usunięcie kłopotów hormonalnych

Nadmierne wypadanie włosów u kobiet często ma podłoże hormonalne, może wynikać z nadmiaru hormonów męskich, androgenów. Gdy dochodzi do tego typu zmian, kobieta zaczyna łysieć i proces ten może mieć dramatyczny przebieg. Gdy włosy zaczynają przerzedzać się zwłaszcza na szczycie głowy, nie wolno sobie pozwolić na bierność. Należy udać się do lekarza i rozpocząć skuteczne leczenie. Lekarz zapisze odpowiednie leki, które powinny zminimalizować problem.

Najlepsze sposoby na wypadanie włosów – metody naszych babć

Nasze babcie doskonale wiedziały, co robić, gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać. Oto najpopularniejsze metody sprzed lat:

  • żółtko z olejkiem rycynowym – w formie maseczki nakładanej 2-3 razy w tygodniu, do maseczki można dodać odrobinę soku z cytryny, jogurtu, miodu czy drożdży,
  • płukanki z roślin bogatych w krzemionkę, na przykład ze skrzypu polnego,
  • pasta z kozieradki – zioło w proszku mieszamy z wodą tak, by powstała pasta, nakładamy na włosy na około godzinę i myjemy zwykłych szamponem,
  • sok z cebuli – wmasowany w skórę głowy, ma dobrą skuteczność, dzięki wysokiej zawartości siarki, składnika aktywnie oddziałującego na skórę głowy,
  • olejki – olej rycynowy, migdałowy, kokosowy – stosowane na skórę głowy chronią przed wypadanie włosów i wzmacniają fryzurę.

A Wy znacie sposoby na wypadanie włosów?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>