Główne menu

Inf.prasowa
Ten zapach za nim chodzi

Każda kobieta wie, że pełny obraz mężczyzny to nie tylko jego sposób ubioru czy wysławiania się, lecz także zapach, którego używa. Czy tego chcemy czy nie, perfumy używane przez drugą osobę znacznie wpływają na naszą podświadomość i sposób postrzegania tego człowieka. Jeżeli zatem nie masz pomysłu, co podarować swojemu ukochanemu z okazji nadchodzących urodzin (a może imienin albo z “okazji braku okazji”), to perfumy niemal zawsze będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Tylko jak wybrać te odpowiednie?

Zapach Twoim przewodnikiem

Perfumy obecne są w ludzkim życiu od czasów prehistorycznych. Stosowano je już w starożytnym Egipcie, gdzie pełniły głównie funkcje religijne i rytualne. Przyjemny zapach perfum miał przywodzić na myśl jakieś wyższe byty i kojarzyć się z Absolutem. Nie można wykluczyć, że w tamtych czasach perfumy pełniły też do pewnego stopnia funkcję odurzającą, co tylko potęgowało wrażenie uczestnictwa w czymś ponadnaturalnym. Zresztą – czy dziś jest inaczej? Również instynktownie wybieramy osoby, które ładnie pachną.

perfumy męskie - kobietapo30.pl

Trochę historii

Na całe szczęście, do przeszłości należą już czasy, gdy dla tak zwanego “prawdziwego mężczyzny” dbałość o własny wygląd była synonimem zniewieściałości. W dzisiejszych czasach, eleganccy panowie spędzają niewiele mniej czasu przed lustrem niż panie, a ich półka z kosmetykami może zawierać podobne ilości kosmetyków. Co jeszcze lepsze, współczesny mężczyzna nie musi już wstydzić się faktu wyjścia do kosmetyczki czy manikiurzystki, bowiem wie, że różnego rodzaju zabiegi tylko zwiększają jego atrakcyjność w oczach płci przeciwnej, zamiast jednoznacznie szufladkować go, jako outsidera. Na całe szczęście, te zmiany dotyczą również perfum – panowie coraz chętniej podkreślają swoje atuty różnymi nutami perfum, co daje kobietom, ogromne pole do popisu w kwestii prezentów. Nie oszukujmy się, – która z Was czuła się dobrze wybierając na prezent urodzinowy kolejną część do męskiego zestawu narzędzi czy może kolejne akcesoria wędkarskie? Teoretycznie, perfumy były stosowane. Niby tak było od zawsze, ale spytajcie swoich mam czy babć – dawniej, męska półka z perfumami ograniczała się do wody kolońskiej.

Jakie perfumy męskie wybrać?

Z drugiej strony, ogromna ilość produktów, jaka w tej chwili znajduje się na rynku, może nieco utrudniać wybór. W zasadzie, idealne perfumy dla mężczyzny powinny odpowiadać jego temperamentowi. Co prawda w tekście raczej trudno oddać prawdziwy aromat zapachów, to jednak postaramy się przekazać tę atmosferę. I tak, jeżeli Twój mężczyzna jest niczym wakacje w jakimś egzotycznym miejscu – tajemniczy, zmysłowy, a jednocześnie ma swój bardzo wyrazisty charakter, zdecydowanie postaw na zapach z gatunku orientalnych. A jeżeli wybranek Twojego serca to aktywny sportowiec, który nie boi się nurkowania czy wspinania się na najwyższe szczyty gór, to podaruj mu zapach cytrusowy – to właśnie takie perfumy najlepiej podkreślą jego przygodowy charakter. Z kolei dla mężczyzn, którzy cenią sobie klasyczną elegancję, a do życia i wszelkich nowinek podchodzą ze stoickim spokojem, najlepsze perfumy będą nosiły ciepłą i trwałą woń, którą można najtrafniej określić mianem zapachów drzewnych. Warto również pamiętać, że jeden zapach może nie wystarczyć na wszystkie okazje. Przykładowo, specjaliści od etykiety biznesowej podkreślają, że w sytuacjach formalnych najlepiej sprawdzają się nuty paprociowe. Zatem, jeśli Twój mężczyzna często przebywa na zebraniach, spotkaniach i tym podobnych, na pewno ucieszy się z flakonika takich perfum.
Bogata oferta perfum męskich jak i damskich dostępna jest w drogeriach Hebe.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>