Główne menu

10 filmów idealnych na wieczór we dwoje. Niekoniecznie o miłości

Szukasz dobrego filmu na wieczór we dwoje? Niekoniecznie klasycznej komedii romantycznej, czy wyciskacza łez? Oto kilka propozycji z różnych kategorii, które mają szansę Ci się spodobać…Znasz je wszystkie?

„Spragnieni Miłości”, 2000 rok

To jeden z najpiękniejszych filmów o miłości i jednocześnie bardzo dogłębne studium samotności. Niezwykle świeży obraz azjatyckiego reżysera Wong Kar-Waia, na długo zapada w pamięć. Zapewnia mnóstwo wrażeń, wzruszeń, a także przeżyć estetycznych.

Film zebrał wiele nagród, potwierdzających wszechstronność talentu reżysera. Prowadzi nas powolnym rytmem i refleksyjnym nastrojem, nie pozwala przejść obojętnie…Prawdziwe dzieło sztuki. Tak mówią. A Ty co sądzisz?

„Kochanek królowej”, 2012 rok

Oparta na faktach historia głośnego romansu duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII ma w sobie coś hipnotyzującego. Melodramat z tragicznym zakończeniem, który naprawdę warto obejrzeć, chociażby dla niepowtarzalnego klimatu minionej epoki, kostiumów sprzed lat i fantastycznej gry aktorskiej.

„Męsko-damska rzecz”, 2006 rok

film we dwoje

Romantyczny, na luzie, oferuje nieskomplikowaną rozrywkę, ale nie wcale taką głupią, jak można by było przypuszczać. Pokazuje, że pozory naprawdę mylą i zanim ocenimy, czasami warto chwilę się zastanowić, czy nasz osąd jest właściwy…Poza tym film, na którym można się zdrowo pośmiać…Gotowe do oglądania?

„Dobry rok”, 2006 rok

film we dwoje

Adaptacja powieści Petera Mayle’a w reżyserii znakomitego Ridleya Scotta. Łącząca elementy komedii romantycznej, dramatu i filmu obyczajowego, pokazująca, jak twardy mężczyzna może się zmienić we wrażliwca, doceniającego dotąd nieistotne dla niego wartości. Mimo że przewidywalny do bólu, ogląda się przyjemnie. Niezwykle klimatyczny.

„W pogoni za szczęściem”, 2006 rok

film we dwoje

Film oparty na faktach, przedstawia historię 30-letniego Chrisa, który jest samotnym ojcem, bez dachu nad głową i pracy, chcącym zmienić swoje życie. Klasyczny dramat obyczajowy, godny uwagi, wyciska łzy, a do tego mocno motywuje…

„Nad rzeką, której nie ma”, 1991 rok

Czterech przyjaciół wiedzie beztroskie życie. Do czasu aż w prowincjonalnym miasteczku pojawia się młoda dziewczyna…Polski film, który łapie za serce, po cichu wkrada się do duszy, dla wielu fenomenalny. Czy Ty również tak go ocenisz? Zobacz koniecznie!

„Dom nad jeziorem”, 2006 rok

Dom nad jeziorem

Miłość w magicznym wydaniu? To „Dom nad jeziorem”, w którym splatają się historie dwóch osób, Kate i Alexa, mieszkających w tym samym domu nad jeziorem…Komunikują się za pośrednictwem skrzynki na listy. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dzieliła ich historia dwóch lat. Czy spotkają się w tym samym czasie?

„Ile waży koń trojański”, 2008 rok

ile wazy koń trojański

Jedna z lepszych polskich komedii, wzruszająca, ciepła, nie sposób się nie uśmiechnąć. Idealna do obejrzenia na wieczór we dwoje. Zosia, główna bohaterka, przez przypadek cofa się w czasie i przeżywa swoją młodość raz jeszcze, tylko z wiedzą, którą zyskała po latach. Dzięki temu może uratować ukochaną babcię i nieco zmienić los wydarzeń…

„Praktykant”, rok 2015

70-letni Ben (Robert De Niro) nie decyduje się na typowy odpoczynek na emeryturze. Robi coś zaskakującego. Odkrywa świat na nowo, decydując się na staż w redakcji czasopisma o modzie…Teoretycznie film jest banalny, prosty, ale w jego prostocie tkwi siła.

Bardzo optymistyczne kino, które szybko napełnia widza pozytywną energią….Warto obejrzeć.

„Jeszcze dalej niż Północ”, 2008 rok

film we dwoje

Philippe Abrams jest naczelnikiem poczty. Ma dziecko i żonę ze skłonnością do depresji. W nadziei na awans dopuszcza się oszustwa, zostaje przeniesiony za karę do małej miejscowości na północy Francji.

Film od początku do końca ogląda się z przyjemnością. Teoretycznie o niczym, ale jakże pozytywny  i wciągający. Dobra, subtelna komedia.

  4 komentarze

 • Elisabeth

  Jeszcze dalej niż północ oglądałam – uśmiałam się jak nie wiem.
  może obejrzę któryś z tych tu wymienionych Męsko-damska rzecz, Dobry rok, W pogoni za szczęściem, Ile waży koń trojański wydają się ciekawe…No i oczywiście ten pierwszy opisany Spragnieni miłości wygląda na bardzo subtelny, nastrojowy film o miłości. Ale widać tu wpływ odmiennej azjatyckiej kultury, jak wyczytałam bohaterowie mimo zakochania zachowują się z ogromną rezerwą…

 • jotka

  Oglądałam Dobry rok i Praktykanta, oba świetne, każdy w innym rodzaju, polecam:-)

 • L.B.

  Oglądałam ,,Kochanka królowej” i też polecam.

 • Filip

  Dobry film na wieczór z żoną to dobra gra wstępną 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>