Główne menu

10 lat młodsza? Wystarczy, że zrobisz tę jedną rzecz 4 razy w tygodniu!

Istnieją różne metody odmładzające. Jedne lepsze, drugie gorsze. Jednak dzisiaj nie o tych topowych metodach, znanych z pierwszych stron gazet, ale o tej, która wśród nich jest najbardziej…zaskakująca. Dla wielu będzie ona nawet szokująca, inni skwitują ją znaczącym uśmieszkiem i od razu zabiorą się za wprowadzanie teorii w życie. O czym mowa? Co według badaczy jest szalenie skuteczne, bo odejmuje nam 10 lat, bez igieł i bolesnych zabiegów? Przeczytajcie!

Co odejmuje aż 10 lat?

Amerykański psychiatra Naomi Greenblatt przeprowadziła badanie, które przyniosło dość ciekawe wnioski. Mianowicie, że duża aktywność seksualna odejmuje lat równie dobrze, co wizyty u specjalisty medycyny estetycznej, regularne, niezbyt intensywne treningi i dobrze zbilansowana dieta.

sekret

Według badaczki, kobiety, które uprawiają seks przynajmniej cztery razy w ciągu tygodnia wyglądają o średnio 10 lat młodziej niż wskazuje na to metryka. Naomi Greenblatt jako dowód wskazuje produkcję hormonu DHEA, który wydziela się podczas seksu. Hormon ten ma wpływ na wygląd oraz poprawia samopoczucie. Dodatkowo podczas zbliżenia aktywizuje się produkcja estrogenów i witaminy D, które sprawiają, że skóra staje się gładsza i bardziej błyszcząca.

Seks na zdrowie. Seks na atrakcyjny wygląd!

Dzisiaj wiadomo, że:

  • seks wzmacnia odporność,
  • odpręża,
  • odmładza,
  • zmniejsza bóle ciała,
  • pozwala spalić od 85 do nawet 250 kalorii

Badania jednak jednoznacznie pokazują, że dla większości kobiet seks nie jest priorytetem. Nie jest on również wystarczająco doceniany. Wiele kobiet czuje się zmęczonych, zestresowanych, co ma niekorzystny wpływ na ich libido.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>