Główne menu

10 najpopularniejszych cytatów z Marii Czubaszek

Można było ją lubić lub nie darzyć sympatią. Nie sposób jednak jej odebrać oryginalnego humoru i trafności spostrzeżeń. Maria Czubaszek to pierwsza Dama sceny satyrycznej, dziennikarka i felietonistka. Nie miała dzieci, ale pozostawiła po sobie wiele ciekawych spostrzeżeń.

Oto 10 najpopularniejszych cytatów z Marii Czubaszek. Znasz je wszystkie?

„Ktoś kiedyś powiedział, że mężczyzna, który jest z jedną kobietą dłużej niż dwadzieścia lat, zasługuje na aureolę. Lepiej przyprawić mężowi aureolę niż rogi.”

***

„Czasem jak słucham niektórych ludzi to myślę sobie: Serio? To jest ten plemnik co wygrał…”

***

„Mnie się wydaje, że właśnie do tego kobiecie potrzebny jest mężczyzna. Żeby miała na kogo ponarzekać. We wszystkich innych sprawach da sobie radę. Zarabiać może sama, nie musi liczyć na utrzymanie przez faceta, dziecko może mieć przez in vitro, jak ma ochotę, to może skorzystać z płatnej miłości – zadzwonić i przyjdzie jakiś taki pan. Ale męża warto mieć, żeby było na kogo ponarzekać.”

***

„Przed ślubem trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a po ślubie trzeba je przymykać.I ja zaczęłam przymykać. Nie na zalety, zalety widzę, ale na wady przymykam.”

***

„Małżeństwo nie szkodzi tylko prawdziwej miłości.”

***

„Przychylam się do opinii, że są dwa dni, którymi nie należy się przejmować. To wczoraj i jutro.”

***

„Życie jest za piękne, aby żyć normalnie.”

***

„Uważam, tak samo jak mój ukochany Woody Allen, że świat zmierza do katastrofy, a życie jest jak nogi. Niezależnie od tego czy krótkie, czy długie, zawsze są do dupy.”

***

„Nie wierzę, że jak ktoś hoduje bicepsy jak arbuzy, to może mieć jeszcze mózg. Mózg? Pomiędzy takimi mięśniami? Musi wyglądać jak orzeszek. A mózg to najseksowniejszy męski organ. Prawdziwa tragedia to przystojny facet ale durny i bez poczucia humoru.”

***

„…mężczyzn można zmieniać jak rękawiczki, ale mężczyzny zmienić nie można.”

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>