Główne menu

10 objawów niedoboru żelaza. Zagrożona jest co 5.kobieta!

Duszności – niedobór żelaza

Nie musisz ćwiczyć, by czuć duszności. To może Ci się zdarzyć, gdy spacerujesz, wchodzisz do mieszkania, czy rozmawiasz z sąsiadką.

Przyczyna jest często prosta – zbyt mała ilość żelaza, która sprawia, że organizm pozbawiony jest tlenu, czyli „dusi” się od środka.

Bóle mięśni – niedobór żelaza

Jeśli mamy niedobór żelaza, nasze mięśnie dłużej się regenerują. Dlatego po wysiłku czujemy się gorzej, zakwasy są bardziej uporczywe.

Cienkie i kruche paznokcie – niedobór żelaza

Nawet najlepszy manicure nie ukryje tego, co widać gołym okiem – paznokcie są cienkie i kruche. Sygnałem do niepokoju są również obszary wklęśnięte w płytce paznokcia oraz bruzdy, a także cienkie i wypadające włosy.

Częste choroby – niedobór żelaza

Jeśli często chorujesz z powodu infekcji układu oddechowego, przyczyną może być niedobór żelaza. Mniejsza ilość hemoglobiny w bezpośredni sposób oddziałuje na obniżenie odporności.

Różowy mocz – niedobór żelaza

Choć mocz zabarwiony na różowo obserwuje się u około 10-14% zdrowych ludzi (po zjedzeniu buraczków), to częściej występuje u osób z niskim żelazem i jednocześnie zwiększonym wchłanianiem jelitowym pewnych pigmentów.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>