Główne menu

10 powodów, dla których ON się oświadcza

W filmach, serialach, książkach małżeństwo jest poprzedzone wzruszającym wyznaniem miłości albo wręcz przeciwnie – wymuszeniem tej decyzji na partnerze… przez kobietę, przyszłą teściową, otoczenie, zmienioną sytuację życiową (czytaj ciąża).

Jak jest w życiu? Z jakich powodów panowie się oświadczają? Kiedy z własnej woli i dobrowolnie proszą o rękę?

Bo są naprawdę zakochani

To najczęstszy powód. Prawdziwy, mimo wątpliwości niedowiarków i ironicznych uśmieszków sceptyków. Panowie zwyczajnie czują, że to TA i ci bardziej romantyczni za pośrednictwem ślubu chcą pokazać swoje zaangażowanie. W ten sposób pragmą uczcić i wzmocnić to, co ich łączy z wybranką.

oświadcza

Stabilność dla dzieci

Mężczyźni chcący założyć rodzinę, wybierają najczęściej małżeństwo, które w opinii społecznej daje dzieciom stabilność i znacznie ułatwia wiele kwestii związanych z ich wychowywaniem.

Bo chcą być rodziną

I posiadać dokument, który będzie poświadczeniem tego faktu.

Bo małżeństwo daje realne oszczędności

Pozwala wspólnie rozliczać się z podatku, prowadzić „wspólne gospodarstwo domowe”, dziedziczyć po sobie i uczestniczyć w dochodach małżonka.

Bo jest zobowiązaniem, obietnicą

że chce się być do końca życia razem. Oczywiście można żyć wspólnie bez ślubu…Ale ci co przyrzekają sobie miłość w towarzystwie świadków twierdzą, że takie przyrzeczenie ma większą wagę i większą moc.

Bo życie jest łatwiejsze

Sukcesy smakują lepiej, a porażki są mniej dotkliwe. Gdy ma się obok siebie naprawdę bliską osobę życie staje się piękniejsze.

Bo nie chce jej stracić

Małżeństwo to kolejny etap, który pozwala iść o krok na przód. Nie chce jej stracić, dlatego stawiam go razem z nią. Inaczej znajdzie się ktoś inny, lepszy.

Bo wierzę w tradycję

Od wieków ludzie wychodzą za mąż, żenią się. Wierzę, że to ma sens, inaczej tradycja ta by nie przetrwała.

Bo chce ją uszczęśliwić

Wiem, że to dla niej ważne, dlatego zrobię wszystko, by ją uszczęśliwić, by czuła się ze mną bezpieczna. Wiem, że w ten sposób poczuje się naprawdę kochana, a ja zrobię dla niej wszystko.

Chcę stworzyć rodzinę, jakiej nigdy nie miałem

Czuje się podekscytowany, że los daje mi szansę, by stworzyć taką rodzinę, o jakiej zawsze marzyłem. Z tą osobą wiem, że się uda.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>