Główne menu

10 prostych sposobów, by być szczęśliwym

Bycie szczęśliwym, wbrew pozorom, nie jest takie trudne, jak nam się wydaje. Często wystarczy kilka prostych rzeczy, by odnaleźć w sobie radość.

 

Jak zacząć?

Ciesz się z tego, co masz

Prosta rada, prawda? Niby wszyscy wiedzą, że szczęśliwym nie jest ten, kto ma wszystko, ale ten, kto cieszy się z tego, co ma.

Mimo to lubimy narzekać i koncentrować się na „brakach”, nie widząc tego, co „mamy”. Jak to zmienić?

Istnieje wiele „akcji”, które pomagają nam odnajdywać tak, jak dzieci, radość w codziennych prostych sprawach, na przykład akcja 100 dni szczęścia – pomysłodawcy pytają – czy potrafisz być szczęśliwy 100 dni z rzędu? Nie masz na to czasu, prawda?

No właśnie: żyjemy w czasach, kiedy mianem sukcesu jest „zapchany do granic możliwości kalendarz”, w którym nie ma miejsca na czas wolny.

Wielu z nas całkowicie zapomniało jak to jest cieszyć się chwilą, nie myśląc o tym, co było, ani o tym, co nas czeka. Nie umiemy świętować, odpoczywać, relaksować się, być tu i teraz, bez żadnego nadbagażu.

Akcja 100 dni szczęścia ma nam w tym pomóc, ma zmotywować nas do odnajdywania w każdym dniu czegoś pięknego, co sprawia nam radość i zapisywania tego, czy to na blogu, czy w tradycyjnym pamiętniku, w zeszycie, na kadrach w aparacie…

Organizatorzy akcji piszą dalej: „71% ludzi nie podołało wyzwaniu 100 dni szczęścia ze względu na brak czasu. Ci ludzie po prostu nie mieli czasu na szczęście, a Ty masz?”.

Ostatnio na Facebooku krąży też inny pomysł: by każdego dnia podawać trzy pozytywne rzeczy, które nas spotkały. Wiele osób spontanicznie bierze udział w tej akcji i na tablicach wielu z nich  wyświetla się sporo pozytywnych informacji…Może warto?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>