Główne menu

10 prostych sposobów, by być szczęśliwym

Miej czas na sen

Trudne? Niezmiernie.

Kiedy jesteś młodą mamą, właśnie rozkręcasz swój biznes, starasz się o awans w pracy, studiujesz…często nie masz możliwości się wyspać. Jednak nie bez przyczyny sen nazywany jest trzecim filarem zdrowia.

Ilość i jakość snu ma bezpośredni wpływ na wiele aspektów: zaczynając od naszej wagi, poprzez samopoczucie, a kończąc na układzie odporności.

Dbaj o inteligencję emocjonalną

Osoby inteligentne emocjonalnie są pewne siebie, cenią dobrą pracę, pozostają elastyczne i potrafią łatwo dostosowywać się do zmian. Dzięki temu jednocześnie potrafią radzić sobie ze stresem i rozumieją jego mechanizmy. Znają swoje mocne i słabe strony i potrafią nad nimi pracować. Mają realny obraz swojej osoby.

Na inteligencję emocjonalną składają się: empatia, motywacja, umiejętności społeczne, samoświadomość i samoregulacja. Wszystkie te cechy można wyćwiczyć.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>