10 rzeczy, z których powinnaś zrezygnować, jeśli chcesz osiągnąć sukces
Każda z nas ma marzenia. Nawet jeśli do nich się nie przyznaje przed samą sobą, to one istnieją – do czegoś dąży, czegoś pragnie, snuje wizje – bardziej lub mniej odważne. Niestety często popełniamy całą listę błędów na drodze do ich realizacji. W ten sposób zatrzaskujemy przed sobą ciężkie drzwi i odcinamy drogę do szczęścia i satysfakcji. Sukces nie jest możliwy.
Rzadko się oo tym mówi, a przecież to niezwykle istotne…Jeśli chcesz osiągnąć sukces, nie rób tego.
Starasz się być idealna. Sukces
Gdy starasz się być idealna, tracisz dystans, zdrowe podejście, masz nierealne oczekiwania i zbyt wiele od siebie wymagasz. Tymczasem dążenie do sukcesu na jakimkolwiek polu powinno być radosną drogą samorealizacji, podczas której nagrodą jest możliwość uczenia nowych rzeczy. Nauka siłą rzeczy nie jest wolna od potknięć i niedogodności. Kłopoty, ograniczenia i porażki są wpisane w sukces. Warto dać sobie prawo do tego, by być niedoskonałą, to przynosi ulgę i….wiatr w żagle.
2. Czekasz na szczęście/odpowiedni moment
Oczywiście do biznesu warto podejść strategicznie, dobrze przemyśleć sposób działania. Jednak w końcu nadchodzi taki moment, kiedy należy postawić pierwszy krok, a za nim kolejne. Największym błędem jest oczekiwanie, że szczęście nas samo znajdzie, to my powinniśmy je budować. Cegiełka po cegiełce…
3. Oczekujesz aprobaty
Uzależnianie swojego życia od uzyskania aprobaty ze strony otoczenia to kolejny częsty błąd. Nie czekaj na oklaski, docenienie Twoich zamiarów. To Twoje życie, weź sprawy w swoje ręce i zacznij działać.
4. Próbujesz zrobić wszystko sama
Jesteś samowystarczalna? Wszystko zrobisz sama? W końcu zauważysz, że to niemożliwe. Biznes wymaga współpracy kilku osób.
Sukces budowany jest przed dobrą organizację, wspieranie starań, uzupełnianie braków, dopełnianie talentów i choć rzeczywiście małe biznesy można prowadzić w pojedynkę, to dużo łatwiej i milej mieć obok kogoś, kto nas zastąpi i poda pomocną dłoń.
Komentarz ( 1 )
Ja się zgadzam z tym, ze sukces musi najpierw zadziałać się w nas, w środku, by później mógł być taki wymierny, do policzenia czy zauważenia