Główne menu

10 sekretów udanego małżeństwa

Często mówi się o tym, że małżeństwo wymaga ogromnego nakładu pracy. Nie jest bowiem łatwo sprawić, by obecna miłość była ostatnią.

Na szczęście małżeństwa o długoletnim stażu dzielą się wiedzą, co sprawia, że ich związek jest tak udany i trwały. Niby proste i oczywiste…Jednak w praktyce niezwykle trudne.

Ufają sobie

1477625_634579229939092_400707399_nMóc komuś ufać w 100% to już być szczęśliwym. Bez pokusy oceniania, kontrolowania – to daje siłę i spokój. Co prawda, jak w każdym związku zdarzają się burzliwe chwile, zazdrość, niepokój o uczucia drugiej osoby, ale nie tak często, by mogły stać się scenariuszem filmu czy książki.

Zamieniają zło w dobro

Prawdziwym wyzwaniem dla związku są dni, kiedy jest źle, kiedy wszystko idzie nie po naszej myśli i trudno o pozytywne nastawienie. Wtedy dużo trudniej trzymać się za ręce i wspierać….Jednak każdy kryzys, który się przetrwa razem, w poczuciu wzajemnego wsparcia, wzmacnia i spaja małżeństwo. Daje wiarę, że przy kolejnej zawierusze również będzie dobrze.

Są ze sobą szczerzy

Nie ma dobrego seksu bez szczerości. Nie ma efektywnych rozmów, bez naturalności. Szczerość nie oznacza jednak, że mówimy wszystko. Oznacza, że możemy być w stosunku do drugiej osoby w porządku, zachowywać się w jej towarzystwie naturalnie, nie grać i nie ukrywać swojego prawdziwego „ja”. Możemy zwyczajnie prawdziwie odpoczywać, bawić się i czerpać przyjemność tak, jak tego chcemy i jak czujemy. Jesteśmy sobą. Dzięki drugiej osobie lepszą wersją siebie.

Cieszą się z małych rzeczy

To właśnie jemu chcesz powiedzieć o tym, co fantastycznego ci się dzisiaj wydarzyło? Lubisz wspólne wyjścia: do kina, do parku, na spacer, tak po prostu być razem? Sprawiacie sobie drobne upominki, lubicie niespodzianki? Cieszycie się życiem?

Dobre małżeństwa potrafią docenić urok ulotnych chwil.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>