Główne menu

10 sekretów udanego małżeństwa

Walczą fair

Nawet gdy się kłócą, są fair w stosunku do drugiej osoby. Jeśli zdarzy się inaczej, potrafią przeprosić i przyznać się do błędu. Nawet gdy nie mogą na siebie patrzeć, potrafią zrobić coś, co wywołuje przyjazny uśmiech na twarzy małżonka. Kłócą się i godzą razem. Często w łóżku.

Dopingują się nawzajem

Jeśli sprawy męża są dla Ciebie ważne, interesujesz się, tym, co on – niekoniecznie całym sercem, ale na tyle, by go dopingować, to bardzo ważne. Wspieranie się pozwala rozwijać się i mieć poczucie szczęścia. To, co istotne dla ciebie, jest ważne również dla niego. I na odwrót.

Lubią różnice

Każdy z nas się różni, jednak jeśli patrzymy na drugą osobę, widząc w niej tajemnicę, a jednocześnie źródło inspiracji, wszystko jest w porządku. Akceptując, a nawet lubiąc różnice, znajdujemy ciągle na nowo kolejne nici porozumienia.

Czują się szczęśliwi, że się odnaleźli

Na swój związek patrzą jak na uśmiech losu, dar, który muszą pielęgnować. Pamiętają czas, kiedy nie byli razem, ale nie wyobrażają sobie już życia bez drugiej połówki. Mają przekonanie, że „tak musiało być”, „bo ta osoba była im pisana”.

Akceptują swoje wady

W szczęśliwych związkach nikt na siłę nie próbuje zmienić drugiej osoby. Co prawda mąż i żona w naturalny sposób się „docierają”, przystosowują do siebie, jednak pozwalają sobie na „bycie tylko człowiekiem”, bez wymagania, by druga osoba stała się perfekcjonistą w każdym calu. Idealni ludzie nie istnieją…

Wspierają się

Poczucie, że mąż jest wsparciem we wszystkim, co się robi, jest bardzo ważne. Pewność, że w razie problemów jest kogo chwycić za dłoń, ma istotne znaczenie, bo pozwala realizować plany, z poczuciem bezpieczeństwa i silnym oparciem w drugiej osobie. W małżeństwie druga osoba jest przyjacielem, co nie wyklucza tego, że pozostaje również osobą do…kochania.

  6 komentarzy

 • xxx

  Prawda jest taka, że małżeństwo wymaga wiele pracy. To ciężka harówka 😉

 • Jula

  Haha…niestety to nie takie proste…Szkoda…

 • Myszak

  Świetnie napisane…ale rzeczywiście trudne w praktyce

 • Andzelika

  Nie uwazam ze szczesliwe malzenstwo to jest jakas trudna ciezka praca, ale to jest moje zdanie.Moje malzenstwo trwa juz 10 ,5 roku Spotkalismy sie wzajemnie na pierwszy wspolny spacer w realu a poniewaz jestesmy znajomoscia internetowa . spacer trwal okolo 15 min i wtedy oboje nagle rownoszczsnie poczulismy dziwne uklucie w okolicach serca gdy spojrzelismy na siebie i w tym momencie zaczela sie pisac nasza historia milosna i trwa az do dzisiaj .Dwia rozne charaktery dwie inne osobowosci moga byc tak idealnie dopasowani. Pozdrawiamy Andzelika Pawel

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>