Główne menu

10 sposobów, jak przyspieszyć metabolizm

Szybki metabolizm to gwarancja sprawnego spalania kalorii. To mniejsze ryzyko magazynowania zbędnego tłuszczyku. To w końcu lepsze wchłanianie cennych substancji odżywczych i witamin.

Jest o co walczyć.

Jak zatem przyspieszyć metabolizm? Jak zrobić to w bezpieczny sposób?

Oto niezawodne sposoby.

Nie rezygnuj ze śniadania

Rankiem wiele osób nie czuje głodu. Wychodzi z założenia, że nie musi jeść, skoro sam organizm wysyła jednoznaczne sygnały, że posiłek to ostatnia rzecz, na którą teraz ma ochotę. Tymczasem nic bardziej mylnego. Oszczędzanie kalorii na śniadaniu to nie najlepszy wybór, bo w trakcie dnia zjemy więcej niż oszczędziliśmy rankiem.

Poza tym śniadanie po przebudzeniu to obowiązkowy punkt programu, jeśli chcemy przyspieszyć metabolizm. Musimy je zjeść, żeby organizm nie wpadł w pułapkę „głodówki”. Wtedy przy najbliższym posiłku spali mniej kalorii i nastawi się na oszczędzanie kalorii.

Rozpocznij dzień od białka

Nie bez przyczyny wiele osób na śniadanie je jajka. Proteiny na sam początek to naprawdę dobry wybór. Białka dają sytość, pozwalają też rozkręcić metabolizm już od samego rana, nastawiając go na intensywne spalanie kalorii.

Ćwicz

Wybierz aktywność, która sprawia Ci przyjemność i bądź systematyczna. Ćwicząc przynajmniej 30 minut dziennie, zwiększasz spalanie kalorii, przyspieszasz metabolizm nawet na kilka godzin po aktywności fizycznej.

    2 komentarze

  • Jolka22

    Myślę, że harmonia jest najważniejsza, gdy jemy normalnie,pamiętamy o sobie, to i metabolizm jest ok.
    Gdy przesadzamy z jakimkolwiek składnikiem organizm cierpi

  • dana

    fajnym sposobem, który stosuje są warzywa i owoce. dają dużo przyjemności i do tego jeszcze są smaczne. ja jeszcze stosuję kapsułki debutir. pomagają jelitom odpowiednio pracować. dla mnie to wspaniały środek, dzięki któremu nie mam już zaparć.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>