Główne menu

10 sposobów, jak przyspieszyć metabolizm

Pij czarną kawę

Badania udowodniły, że picie czarnej kawy znacznie przyspiesza metabolizm. Po jej wypiciu przez około 3-4 godziny spala się o 50 kalorii więcej niż w sytuacji, kiedy kawy się nie wypija.

Jedz fasolę

Fasola pomaga rozkręcić metabolizm. Wszystko dlatego, że zawiera tak zwaną skrobię oporną. Oznacza to, że organizm musi pracować intensywniej, by ją spalić. Skutek jest taki, że metabolizm przyspiesza.

Unikaj syropu glukozowo-fruktozowego i nadmiaru cukru

Niestety ostatnie wyniki badań wskazują, że syrop glukozowo-fruktozowy to nie najlepszy wybór. Nie dość, że zwiększa naszą ochotę na słodycze, a mózg nie rejestruje w prawidłowy sposób ilości spożywanych kalorii, to silnie uzależnia.

Poza tym zbyt duża ilość cukru w menu prowadzi do dynamicznych wahań poziomu glukozy i insuliny, co ma przełożenie na gorsze spalanie kalorii i większe magazynowanie tłuszczu.

Na ostro

Pikantne posiłki rozkręcają metabolizm. Pieprz czarny na przykład ma w składzie związek, który zapobiega tworzeniu się komórek tłuszczowych. Podobne efekty przynosi papryka jalapeno i pieprz cayenne, który pomaga w tworzeniu kwasu solnego, niezbędnego do prawidłowego trawienia.

    2 komentarze

  • Jolka22

    Myślę, że harmonia jest najważniejsza, gdy jemy normalnie,pamiętamy o sobie, to i metabolizm jest ok.
    Gdy przesadzamy z jakimkolwiek składnikiem organizm cierpi

  • dana

    fajnym sposobem, który stosuje są warzywa i owoce. dają dużo przyjemności i do tego jeszcze są smaczne. ja jeszcze stosuję kapsułki debutir. pomagają jelitom odpowiednio pracować. dla mnie to wspaniały środek, dzięki któremu nie mam już zaparć.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>