Główne menu

10 sposobów, jak przyspieszyć metabolizm

Pij dziennie 1,5 litra wody

Picie wody jest ważne. Mówi się o tym na każdym kroku, a mimo to wielu z nas zaniedbuje ten obowiązek. A to spory błąd. Woda jest niezbędna do zachowania optymalnego trawienia, do usuwania z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

Warto również pamiętać o tym, że kiedy zwiększamy ilość warzyw i owoców w diecie, to jednocześnie musimy zwiększyć ilość wody. To bardzo ważne, by zapobiec zaparciom. Odpowiednia ilość wody jest bardzo ważna – rozkręca metabolizm i zapobiega wielu problemom trawiennym.

Śpij 8 godzin na dobę

Brak snu lub jego niedostateczna ilość ma niekorzystny wpływ na metabolizm. Zwiększa ryzyko otyłości oraz wystąpienia cukrzycy i zaburza funkcjonowanie całego ciała.

Zielona herbata

Zielona herbata to napój polecany przez dietetyków i lekarzy na całym świecie. Działa na wielu poziomach – przyspiesza metabolizm, usuwa zbędne produkty materii oraz wspomaga odchudzanie. Zalecana jest do picia dwa -cztery razy dziennie, także dlatego, że wspomaga odporność i dodaje energii na cały dzień. Przez rok samo włączenie zielonej herbaty do menu pozwoli nam stracić nawet 5 kilogramów.

 

    2 komentarze

  • Jolka22

    Myślę, że harmonia jest najważniejsza, gdy jemy normalnie,pamiętamy o sobie, to i metabolizm jest ok.
    Gdy przesadzamy z jakimkolwiek składnikiem organizm cierpi

  • dana

    fajnym sposobem, który stosuje są warzywa i owoce. dają dużo przyjemności i do tego jeszcze są smaczne. ja jeszcze stosuję kapsułki debutir. pomagają jelitom odpowiednio pracować. dla mnie to wspaniały środek, dzięki któremu nie mam już zaparć.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>