Główne menu

10 sposobów zapobiegania zmarszczkom po 30

Podobno lepiej zapobiegać niż leczyć. Co prawda w przypadku zmarszczek trudno mówić o leczeniu, bo to nie choroba, ale symptom upływu czasu, jednak już o zapobieganiu możemy rozprawiać jak najbardziej. I oto sugestie. Co warto robić, by opóźnić moment powstania zmarszczek.

Nie śpij na brzuchu

Podobno pozycja, w jakiej śpimy ma ogromne znaczenie. Jeśli decydujemy się na leżenie na brzuchu (wiadomo bezwiednie), to mamy przechlapane. Zmarszczki powstaną u nas szybciej. A to dlatego, że nasza twarz się marszczy jak krepa podczas snu.

10 sposobów

 

Panuj nad mimiką

Chcesz mieć długo gładką buzię, nie uśmiechaj się zbyt szeroko, nie dziw ostentacyjnie, nie płacz i nie złość. Najlepiej zachowuj spokój i kamienną twarz. Niemożliwe? Niestety lub stety…. Poza tym któż tak z własnej woli zrezygnowałby z emocji?

Noś okulary

Zmarszczki lubią słońce. A to gdy przygrzewa, sprawia, że zaczynamy mrużyć oczy. I niestety w ten sposób przyspieszamy starzenie.

Oprócz okularów przeciwsłonecznych przyda się krem z filtrem UV oraz…chronienie skóry w godzinach największej ekspozycji.

Zapomnij o deserze

Nic tak nie postarza…jak cukier. Tak, tak. To właśnie biała „śmierć” łączy się z białkami, tworząc zaawansowane produkty końcowe glikacji (AGE), a te niszczą kolagen i elastynę. Sprawiają, że komórki budujące skórę stają się sztywne i kruche…Wynikiem tego jest utrata sprężystości. Naukowcy to wiedzą. A Ty?

Rzuć palenie i ogranicz picie alkoholu

Nic tak niekorzystnie nie wpływa na stan skóry, jak palenie papierosów. Dlatego jeśli palisz, rzuć. Łatwo napisać, ale…na pewno warto to zrobić.

Lampka czerwonego wina może korzystnie wpłynąć na wygląd. Wszystko dlatego, że ten dobrze znany napój zawiera resweratrol a także inne polifenole, które wzmacniają skórę. Jednak już nadmiar alkoholu ma niekorzystny wpływ na wygląd – uszkadza drobne naczynka krwionośne, w konsekwencji czego na skórze pojawiają się nieestetyczne pajączki.

Pij wodę

Chcesz wyglądać młodziej? Pij wodę. Tylko odpowiednie nawodnienie pozwala spowolnić starzenie.

Niestety picie wody nie zatrzyma powstawania zmarszczek. Upływ czasu sprawia, że coraz trudniej zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Mimo to lepiej się nie poddawać i nawilżać skórę od środka i od zewnątrz.

Jedz warzywa

Chcesz później zobaczyć zmarszczki na czole? Jedz dużo warzyw i owoców. Dzięki temu dostarczysz mnóstwo antyoksydantów, które chronią przed wpływem wolnych rodników oraz przed stresem antyoksydacyjnym. Nie ma lepszego sposobu na młody wygląd, jak buraki, sałata, jarmuż, czy kapusta.

Masuj skórę

Joga twarzy, a może masaż skóry? Wykonane samodzielnie, przez bliską osobę lub w gabinecie. To wszystko doskonałe pomysły na to, by dbać o zdrowy i młody wygląd.

Wysypiaj się

Musimy się wysypiać, jeśli chcemy na dłużej zachować młodość.

Ta…, powiedzmy to młodym mamom, zabieganym singielkom, osobom, chcącym pogodzić mnóstwo obowiązków. Czasami się zwyczajnie nie da spać 8-9 godzin. Tymczasem warto. Wykazano, że zbyt mała ilość snu niekorzystnie wpływa na równowagę hormonalną, a zwłaszcza na poziom kortyzolu.

Bądź asertywna

Jak się starzeć wolniej?

Nauczyć się mówić nie, odmawiać, dbać o siebie, nie wysilać się tam, gdzie nie trzeba. Robić dużo, ale nie za wiele. Myśleć też o sobie, nie tylko o innych, nauczyć się radzić sobie ze stresem a także kontrolować emocje.

To wystarczy 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>