Główne menu

12 powodów, dla których warto stosować ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest znany od starożytności, ale w Polsce doceniany jest od stosunkowo niedawna. Furorę robi z wielu powodów: za jego pośrednictwem można walczyć z uporczywymi dolegliwościami, chorobami przewlekłymi, osłabieniem, brakiem energii, a nawet nadwagą. Sprawdza się do pielęgnacji skóry, włosów, a nawet sprzątania domu. Mądrze używany niesie wiele korzyści, a przy tym kosztuje grosze…Można go łatwo przygotować samodzielnie w domu.

Ocet jabłkowy dodaje włosom połysku

Ocet jabłkowy można używać jako płukanki do włosów. Świetnie działa na fryzurę, dodając jej blasku oraz ożywiając jej wygląd.

ocet jabłkowy

Jak to zrobić w praktyce? Wystarczy wykorzystać starą butelkę po szamponie lub napoju, napełnić ją kubkiem zimnej wody i dodać do niej pół łyżeczki octu jabłkowego. Następnie polewać tak przygotowanym roztworem włosy po umyciu. Zabieg powtarzamy kilka razy w tygodniu.

Ocet jabłkowy pomaga w odchudzaniu

 

Ocet jabłkowy pomoże również w odchudzaniu. Już same stosowanie go zredukuje nasz wagę o kilka kilogramów. W tym celu zaleca się każdego dnia na czczo wypijać szklankę wody z jedną łyżeczką rozpuszczonego octu, można również dodać łyżeczkę miodu. To prosty sposób, by wyeliminować napady wilczego głodu, zmniejszyć ochotę na słodycze i podjadanie.

W 2009 roku przeprowadzono badanie, które potwierdziło, że osoby, które spożywały przez co najmniej 12 tygodni ocet jabłkowy doświadczyły znacznej redukcji masy ciała, tkanki tłuszczowej i obwodu w talii.

Ocet jabłkowy tonizuje skórę

Naturalny ocet jabłkowy ma świetny wpływ na skórę. Dzięki temu, że posiada pH 5,5, może wprowadzić równowagę tam, gdzie z różnych powodów została ona zachwiana.

Domowy tonik przygotujemy mieszając jedną miarkę octu jabłkowego z dwoma miarkami wody. Zanurzamy wacik w toniku i nanosimy go na skórę, zmywamy po 20 minutach. Jeśli chcemy pozbyć się przebarwień czy trądziku, pozostawiamy na skórze przez całą noc i zmywamy kolejnego dnia.

Ocet jabłkowy wyrównuje koloryt zębów

Jeśli Twoje zęby nie są śnieżnobiałe, masz problem z przebarwieniami, warto sięgnąć po ocet jabłkowy, który pozytywnie wpływa na nasz uśmiech. Wystarczy natrzeć zęby nierozcieńczonym octem jabłkowym, pozostawić na noc i spłukać.

Ocet jabłkowy – prosty sposób na detoks

Ocet jabłkowy wspomaga krążenie, reguluje poziom pH oraz sprzyja usunięciu zbędnych i szkodliwych substancji. Jego zastosowanie zapewnia bezpieczny i skuteczny detoks. Twoje ciało Ci za to podziękuje!

Ocet jabłkowy łagodzi oparzenia posłoneczne

Skóra poddana nadmiernej ekspozycji słonecznej może być zaczerwieniona, bolesna i podrażniona. Warto ją ukoić dobrze przygotowaną kąpielą – do wanny dodajemy filiżankę octu jabłkowego i moczymy się przez 10 minut.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>