Główne menu

12 powodów, dla których warto stosować ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy – ulga dla systemu limfatycznego

Ocet jabłkowy pozwala odśluzować organizm. Badania pokazują, że jest pomocny w leczeniu alergii, bo zmniejsza problemy z zatokami, a tym samym często pojawiające się bóle głowy i gardła. Poza tym oczyszcza węzły chłonne, dlatego pozytywnie wpływa na funkcjonowanie systemu limfatycznego.

Ocet jabłkowy – dla relaksu

Ocet jabłkowy może być wykorzystany jako olejek do masażu. Naniesiony na skórę nawilży ją, wygładzi, sprawi, że szybko się zregeneruje i zrelaksuje. Bardzo dobry pomysł na odpoczynek dla zmęczonych stóp i rąk.

Ocet jabłkowy dodaje energii

Wiele badań jako źródło zmęczenia i braku energii wskazuje nierównowagę wewnętrzną, szczególnie pod względem pH. Z tego powodu ocet jabłkowy, który wyrównuje pH oraz odkwasza organizm pozwala zauważyć znaczną poprawę samopoczucia.

Ocet jabłkowy walczy z Candidą

Przerost grzyba Candida w układzie pokarmowym jest szczególnie niekorzystny, nie dość, że zwiększa ochotę na słodycze, to jeszcze zwiększa ryzyko powstania grzybic i stanów zapalnych. Ponadto jest obarczany odpowiedzialnością za uczucie zmęczenia oraz brak sił. Walka z Candida Albicans niestety jest trudna, dlatego tak cenne są naturalne metody rozwiązywania problemów. Ocet jabłkowy ma pod tym względem wielkie zasługi.

Ocet jabłkowy zmniejsza zgagę

Ocet jabłkowy to również naturalny sposób na zgagę. Pomaga regulować pracę układu pokarmowego, a zwłaszcza żołądka. Jednak jego stosowanie nie jest wskazane w przypadku wrzodów.

Poleca się zażywanie jednej łyżeczki octu jabłkowego rozprowadzonego w szklance wody. Najlepiej na czczo każdego dnia.

Ocet jabłkowy kosmetyk pielęgnacyjny dla skóry

Ocet jabłkowy to również prosty, tani i skuteczny domowy kosmetyk. Można go stosować w pielęgnacji skóry suchej, tłustej, a także narażonej na zmarszczki.

Gdy mamy suchą skórę, mieszamy dwie łyżeczki miodu z łyżeczką octu jabłkowego. Nakładamy na twarz na 20 minut i spłukujemy.

Dla skóry tłustej warto przygotować maseczkę z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i jednej łyżeczki zielonej glinki. Nakładamy na oczyszczaną twarz i zmywamy po 10 minutach.

W celu wzmocnienia skóry i zapobiegania zmarszczkom zaleca się rozprowadzić 5 łyżek octu jabłkowego w pół szklanki wody. Nasączamy waciki w roztworze i układamy je na twarzy. Zmywamy po 10 minutach.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>