Główne menu

12 zapomnianych lekcji życia dla 30-latki. Masz odwagę zmienić „jutro”?

Szczęście pochodzi z wnętrza

Nikt nie da Ci szczęścia – ani partner, ani praca, ani rzeczy materialne. Mogą one pomóc ci by być szczęśliwą, ale, najważniejsze jest to, jaka Ty jesteś w środku. Pokładanie własnych pragnień w innych to jeden z największych błędów.

Tylko mocny charakter, poczucie własnej wartości pozwolą Ci żyć szczęśliwie.

Zdrowie jest najważniejsze

Każdy to wie, prawda?

Jednak ile z nas wykonuje systematyczne badania, zwraca uwagę na to, co je, pije, ćwiczy. Jak wiele kobiet ma wystarczająco dużo siły i determinacji, by myśleć o teraźniejszości, badając wpływ dzisiejszych decyzji na przyszłość?

Nie wszyscy muszą Cię kochać

Choć mamy naturalną potrzebę bycia lubianymi, to ważniejsze od tego, jak „popularni jesteśmy”, jest to, czy jesteśmy sobą, czy w życiu codziennym kierujemy się szczerością. Nie musimy na siłę zabiegać, by być lubianymi. Świat się nie skończy, gdy ktoś nie będzie miał ochoty spędzić z nami czasu.

Nie bój się

Strach jest dobry, o ile pojawia się w sytuacji zagrożenia, ma wtedy ważną funkcję ochronną. Niestety dzisiaj często żyjemy w lęku, obawiając się rzeczy, które nigdy się nie zdarzą.

Straszeni wizjami z ekranu przeżywamy permanentny stres, przygotowujemy się na każdą niesprzyjającą okazję, planujemy, jak uniknąć zagrożeń. W zdrowym wydaniu jest to wskazane, jednak, gdy nasz strach dominuje i przytłacza, to blokuje nas, sprawia, że przestajemy realizować własne marzenia, zamykamy się w szczelnym kokonie, wiele przy tym tracąc.

Przeszłość nie równa się przyszłość

To, co wydarzyło się w przeszłości, nie musi się już powtórzyć.

W związku z tym, że nie można zmienić przeszłości, warto koncentrować się na teraźniejszości. To prosta zasada – w teorii. W praktyce wiele z nas ciągle na nowo przeżywa to, co się wydarzyło, wierząc, że przyszłość nie przyniesie nic dobrego.

Tymczasem nie można się koncentrować podczas jazdy samochodem na lusterkach. Jeśli ciągle będziemy w nie patrzeć, nie dojrzymy tego, co przed nami. Poza tym ryzykujemy wypadkiem. By zachować równowagę, patrzymy w przednią szybę i tylko przy ważnych życiowych manewrach spoglądamy w lusterko, żeby na podstawie doświadczeń z przeszłości i życiowych lekcji podjąć właściwą decyzję.

Nikt nie może zepsuć Ci humoru, jeśli mu na to nie pozwolisz

Nikt nie ma władzy nad Tobą, dopóki mu na to nie pozwolisz.

Choć wydaje się to zaskakujące, nie musisz się przejmować tym, co ludzie myślą o tobie, nie musisz słuchać tego, co mówią i analizować ich zachowań. Tylko Ty decydujesz, na ile ważne są słowa i zachowania drugiej osoby. Ty decydujesz o sobie i własnym samopoczuciu. NIKT inny.

Szczera zabawa jest najlepsza

To zadziwiające, jak z wiekiem tracimy umiejętność spontanicznej zabawy. Większość z nas uciskana jest przez gorset konwenansów, zanim zrobimy krok, zastanawiamy się, jaki będzie tego skutek. Dlatego tak trudno nam się zrelaksować, odpocząć. Tymczasem warto poobserwować dzieci, które potrafią bawić się szczerze i spontanicznie.

Wszystko się zmienia

Choć każdy dzień może wyglądać podobnie, to gdy spojrzysz 10 lat wstecz, rzeczywistość będzie zupełnie inna. Nie ma stałości i nie ma sensu się łudzić, że wszystko pozostanie takie samo.

Bycie uczciwym jest zawsze słuszne

Choć kłamstwo i udawanie może przynosić korzyści, to tylko uczciwość jest w stanie dać nam komfort spoglądania na siebie z dumą, bez wyrzutów sumienia. Uczciwość względem siebie to klucz do szczęścia i poczucia spełnienia.

    Komentarz ( 1 )

  • Iwona S.

    Niby każdy sobie z tego zdaje sprawę, ale przeczytać o tym… otwiera oczy. A co do zmiany jutra… jutra nie zmienisz. Jutra nie ma. Zmień się dziś.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>