Główne menu

Inf. prasowa
3 bezpieczne metody opalania

Możesz uzyskać opaleniznę bez narażania się na skutki uboczne nadmiernego przebywania na słońcu. Sprawdź, jak to zrobić samodzielnie w domu.

Dobry samoopalacz

Jeśli marzysz o opaleniźnie, która przetrwa minimum tydzień, sięgnij po samoopalacz w sprayu, piance lub samoopalacz w kremie w zależności od tego, jaką konsystencję i sposób nakładania wolisz.

Nowoczesne kosmetyki dają bardzo naturalny efekt. Mają też jeszcze jeden plus – niezwykle równomiernie się je nakłada. Dodatkowo kupisz je z łatwością w drogeriach czy perfumeriach zarówno stacjonarnie, jak i online, więc martw się o ich dostępność.

Dla wszystkich rozpoczynających dopiero swoją przygodę z tego typu produktami najlepszy będzie dla samoopalacz w kremie, bo najłatwiej się go rozprowadza i dozuje.

Szybką i intensywną opaleniznę nada twojej skórze za to samoopalacz w piance lub sprayu. Wystarczy rozpylić kosmetyk z odległości kilkunastu centymetrów i dokładnie go rozprowadzić na wybranych partiach ciała.

Takie produkty w ofercie ma wiele marek. Zobacz m.in. samoopalacz w sprayu Dax Sun.

Musisz pamiętać tylko o kilku zasadach podczas aplikacji:

  • Obowiązkowy peeling

Dzień przed nałożeniem produktu, zwłaszcza samoopalacza w kremie lub samoopalacza w piance, zrób koniecznie peeling. W ten sposób unikniesz nierównomiernego rozłożenia kosmetyku i powstania plam.

  • Nawilżenie skóry

Tuż przed użyciem samoopalacza nałóż na całe ciało balsam, a na twarz krem nawilżający. W bardziej suche miejsca, takie jak kolana, kostki, nadgarstki i łokcie wmasuj bardziej tłusty krem. Nasadę włosów zabezpiecz wazeliną.

  • Technika nakładania samoopalacza

To podstawa, żeby uzyskać równomierną opaleniznę. Zawsze zaczynaj nakładanie kosmetyku od dołu ciała i kieruj się ku górze, wmasowując go okrężnymi ruchami. Cieńszą warstwę aplikuj na dłonie oraz stopy, ponieważ to strefy dość problematyczne.

Jeśli używasz samoopalacza w sprayu, dokładnie rozetrzyj go przy nadgarstkach i przy kostkach. Pamiętaj też, żeby zrobić to bardzo starannie przy linii żuchwy, bo tam najczęściej powstają plamy. Na koniec mokrą chusteczką przetrzyj brzegi dłoni i skórę między palcami.

  • Utrzymanie koloru

Jeśli regularnie stosujesz samoopalacz, raz lub dwa razy w tygodniu zrób peeling ciała i twarzy. Dzięki temu opalenizna łatwo zachowa idealny wygląd.

Nawilżaj też dokładnie skórę, aby uniknąć nierównomiernego schodzenia kosmetyku. Zarówno balsamami, jak i od środka, pijąc dużo wody.

Samoopalacz nakładaj nie częściej niż raz w tygodniu, szczególnie że nowoczesne kosmetyki, takie jak np. samoopalacze w piance Dax Sun, bez problemu wytrzymują na skórze aż do siedmiu dni.

Krem brązujący

Jeśli nie masz najmniejszego doświadczenia w używaniu samoopalacza, boisz się nienaturalnego efektu albo zależy ci tylko na bardzo delikatnej opaleniźnie, użyj balsamu brązującego.

Zawiera dużo mniejsze stężenie barwnika niż samoopalacz, dlatego opala wolniej i dzień po dniu stopniowo pogłębia opaleniznę. Dzięki temu możesz łatwiej kontrolować jego efekt.

Przy balsamie brązującym obowiązują cię jednak podobne zasady jak przy samoopalaczu: musisz regularnie, minimum raz w tygodniu, zrobić dokładny peeling całego ciała i twarzy, a jeśli masz suchą skórę, stosować pod niego jeszcze klasyczny balsam nawilżający.

Bronzer do ciała

Idealna opalenizna tylko na jeden wieczór, która łatwo znika po prysznicu – to możliwe. Taki efekt daje bronzer do ciała. Nie musisz martwić się o to, że pobrudzi ci ubranie. Dobre kosmetyki są odporne na pot oraz wodę.

Trzymają się skóry przez cały dzień i schodzą dopiero w kontakcie ze środkiem myjącym, tak samo jak np. wodoodporna maskara.

Bronzer idealnie sprawdzi się na imprezę. Tym do ciała możesz dodatkowo wymodelować sylwetkę, podobnie jak bronzerem do twarzy, konturując żuchwę czy policzki.

Jak to zrobić? Stań przed lustrem i nałóż kosmetyk w tych miejscach, gdzie naturalnie widzisz zagłębienia – pomiędzy udami, na dekolcie, na ramionach. Jeśli masz wątpliwości, stań na palcach i zwróć uwagę, jak napinają się twoje mięśnie.

Tuż po nimi należy nałożyć produkt. Pamiętaj też, żeby po jego aplikacji odczekać około czterech do pięciu minut, zanim nałożysz ubranie – gotowe.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>