Główne menu

3 najwyżej oceniane zabiegi kosmetyczne dla kobiet po 30

Skóra po trzydziestce zmienia się, zwyczajnie: starzeje się, dużo szybciej niż wcześniej. I jeśli chcemy o nią prawdziwie zadbać, warto, żebyśmy rozważyły możliwość przeprowadzenia skutecznych zabiegów kosmetycznych. Dlaczego? Ponieważ zabiegi kosmetyczny dla kobiet po 30 to coś więcej niż nawet najlepszy i najdroższy krem…Oto trzy najwyżej oceniane zabiegi kosmetyczne dla kobiet po 30.

3 najwyżej oceniane zabiegi kosmetyczne dla kobiet po 30

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Jeden z najwyżej ocenianych zabiegów kosmetycznych po 30 to wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Pozwala on wyraźnie spłycić zmarszczki oraz usunąć bruzdy.

Efekty zabiegu są widoczna właściwie od razu i utrzymują się nawet przez trzy lata (choć jest to kwestia dość mocno indywidualna, uzależniona również od miejsca podania preparatu).

Niestety zabieg ten, jak zresztą każdy, ma pewne przeciwwskazania (trądzik, blizny, stany zapalne skóry), stąd z oczywistych powodów nie jest dla każdego. Ponadto po jego wykonaniu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk czy suchość skóry. Trzeba również pamiętać, by po zabiegu unikać spania na brzuchu, a także przez kilka dni ograniczyć
aktywność fizyczną.

Niemniej zalety wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są podkreślane przez wiele osób. Rezultat zabiegu jest natychmiastowy, dodatkowa zaleta to również wyraźnie spowolnienie starzenia się skóry. Jeśli jednak zależy nam na bardziej trwałym efekcie – warto rozważyć botoks, który ma równie dużą grupę zwolenników, co wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Mezoterapia po 30

Jak skutecznie wzmocnić struktury skóry, odżywić i dotlenić twarz? Wiele osób wskazuje, że za pośrednictwem mezoterpii. Jest to dość popularny zabieg pozwalający zminimalizować widoczność płytkich zmarszczek, a także ograniczyć widoczność zmarszczek głębokich. Dość znacząco poprawia owal twarzy i chroni przed wiotczeniem
skóry.

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry cienką igłą za pośrednictwem strzykawki lub specjalnego pistoletu kosmetycznego. Podczas takiego zabiegu wstrzykuje się pod skórę specjalnie dobraną mieszankę substancji aktywnych – na przykład kwas hialuronowy, witaminę C, koenzym Q10, a także peptydy, czy kolagen.

Po mezoterapii, tak jak po wielu zabiegach kosmetycznych mogą wystąpić zaczerwienienia, obrzęki, bywa, że doświadcza się również bolesności skóry. Mezoterapia może być bolesna dla osób wrażliwych, o niskim progu bólowym.

Karboksyterapia

Czy wiesz, że dwutlenek węgla podawany podskórnie może znacząco poprawić wygląd skóry? W jaki sposób? Chodzi o to, żeby w kontrolowanych warunkach wywołać stan zapalny i zmotywować organizm, a właściwie tkanki w wybranym miejscu do rozpoczęcia procesu usuwania uszkodzeń i szybkiej regeneracji. Rozchodzący się pod skórą gaz (dwutlenek węgla) pomaga w rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co pozwala na lepsze dotlenienie i odżywienie skóry. Na tej zasadzie działa obecnie bardzo popularny zabieg uznawany za najlepszą alternatywę dla botoksu. Oceniany jest przez wiele kobiet jako prawdziwy HIT!

Zabieg karboksyterapii przynosi świetne rezultaty nie tylko dla wygładzenia twarzy, szyi i dekoltu, pomaga wyrównać skórę, usunąć przebarwienia, a także pozbyć się drugiego podbródka. Ma także szerokie przeznaczenie w zakresie modelowania sylwetki, w tym usuwania cellulitu.

Niestety jak to w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, żeby utrzymać doskonałe efekty, należy nastawić się na stały wydatek, czyli ciągłe powtarzanie zabiegu. Po trzech miesiącach warto ponownie udać się do wybranego gabinetu kosmetycznego.

A Ty jaki zabieg kosmetyczny polecasz dla kobiet po 30?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>