Główne menu

3 powody, dla których dobrze jest mieć 30 lat

30 lat to liczba, za którą kryją się doświadczenia…i życiowa mądrość. I to o nie w gruncie rzeczy chodzi, gdy mówimy o nowym, lepszym życiu po 30. Oto 3 powody, dla których dobrze jest mieć 30 lat.

3 powody, dla których dobrze jest mieć 30 lat

Przestajesz mieć złudzenia co do ludzi

Co zyskujesz po 30? Świadomość. A ona jest bezcenna. Potrafisz doskonale ocenić drugiego człowieka i dużo częściej jesteś w stanie uchronić się przed patologicznym zachowaniem. Tracisz złudzenia. Nie żyjesz już nadzieją, że ktoś stanie w Twojej obronie, czy będzie lojalny. To się zdarza, ale dużo rzadziej
niż sądzisz.

Wiesz, że jesteś ważna

Po 30 w końcu uczysz się asertywności. Umiesz odmówić. Powiedzieć – nie, to mój czas wolny. Burzysz moje święte prawo do wypoczynku. Porozmawiamy kiedy indziej. Lub – to musi poczekać.
Wiesz, że czas mija, szybciej niż sądzimy. I czas najwyższy zaprzestać odkładania życia na później. Jesteś ważna. I w końcu to naprawdę czujesz. I wiesz, co z tym uczuciem zrobić.

Tracisz naiwność

Dlaczego warto mieć 30 lat? Bo im masz więcej lat, tym najpewniej wiesz więcej o świecie. Stajesz się silniejsza i bardziej świadoma siebie. Już nie tak łatwo Cię zranić. Tracisz naiwność, co do świata i ludzi. Dorastasz. Dzięki temu możesz w końcu budować lepsze, bo bardziej świadome związki. I to na pewno czyni Cię szczęśliwszą osobą.

Po 30 zyskujesz dystans i dobre przemyślenia. Dzięki temu możesz żyć świadomiej. I to dlatego dobrze mieć 30+ lat…Mimo że wiek to tylko liczba.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>