Inf. prasowa 3 sposoby na piękne paznokcie
Zadbane dłonie stanowią wizytówkę kobiety, ładne paznokcie zaś mają za zadanie podkreślić korzystne wrażenie i przyciągnąć spojrzenia. W osiągnięciu takiego efektu z całą pewnością pomoże profesjonalny, starannie wykonany manicure, na nic on jednak, jeśli nie zadbamy o podstawy. Bazą zaś jest przede wszystkim zdrowa, dobrze przygotowana do dalszych zabiegów kosmetycznych płytka. Aby ją sobie zapewnić, należy zadbać o codzienne prawidłowe nawyki.
1. Zdrowie i odżywienie
2. Eliminacja złych nawyków
3. Manicure
Znaczenie ma, oczywiście, również naturalny kształt i długość płytki, na te elementy możemy jednak wpłynąć odpowiednio spiłowując krawędzie czy przedłużając paznokcie.
Zdrowie i odżywianie
Piękny wygląd paznokci zapewniają: systematyczna pielęgnacja oraz dbałość o codzienną dietę bogatą w odpowiednie składniki odżywcze. Głównym budulcem jest w tym przypadku keratyna – forma białka, warto więc do codziennego jadłospisu włączyć produkty proteinowe. Na dobrą kondycję płytki wpływ ma również witamina B, ograniczająca łamliwość, a także witamina A, cynk, wapń, fosfor. Działając również zewnętrznie, wykorzystuje się gotowe odżywki do paznokci lub domowe, nie mniej skuteczne sposoby. Godne polecenia jest stosowanie kremów do rąk, służących również paznokciom i skórkom, odżywcze olejki wmasowywane u nasady oraz odżywki, aplikowane podobnie jak lakier. Do sprawdzonych domowych sposobów zalicza się moczenie paznokci w mieszaninie wody, oliwy i soku z cytryny. Taki zabieg nawilża i zmiękcza skórki oraz rozjaśnia płytkę. Właściwości wzmacniające ma z kolei olej rycynowy. Olejek arganowy nawilża i działa antystarzeniowo na dłonie.
Eliminacja złych nawyków
Wyżej wymienione starania mogą jednak nie przynieść pożądanego efektu, jeśli w codziennym życiu nie zadbamy o prawidłowe nawyki. Podstawowym grzechem jest wykonywanie prac domowych z użyciem silnie działających preparatów bez ochrony rąk. Wystarczą rękawice, aby domowa chemia nie odbiła się negatywnie na skórze dłoni oraz płytce paznokcia. Nie warto również obcinać paznokci zbyt krótko; takie działanie może zwiększać ryzyko infekcji. W pracy biurowej dobrze jest wyrobić sobie nawyk uderzania w klawiaturę komputera opuszkami, a nie paznokciami. Ważna jest regularna pielęgnacja i odżywianie. Jeśli zaś manicure nie został odświeżony, a dawny lakier odchodzi samoistnie od płytki paznokcia, nie należy go skrobać ani odrywać, by nie doprowadzić do rozdwajania struktury.
Manicure
Dobry manicure wieńczy dzieło. Jak wspomniano już wyżej, naturalny kształt i długość płytki pozwala uzyskać piękny wygląd paznokcia. Jeśli jednak Matka Natura nie okazała się łaskawa w tym aspekcie, można nieco poprawić sytuację. Jednym ze sposobów jest przedłużanie paznokci na formie, które krok po kroku opisano tutaj: https://allegro.pl/artykul/przedluzanie-paznokci-na-formie-krok-po-kroku-bEvKDxVMvtA. Przystępując do manicure’u zawsze należy pamiętać o usunięciu pozostałości poprzedniego lakieru, odtłuszczeniu płytki i jej wymodelowaniu za pomocą pilnika. Paznokcie należy piłować w jednym kierunku, aby zapobiec rozdwajaniu, najlepiej w zgodzie z naturalnym kształtem. Dobrze jest zaopatrzyć się w bazę pod lakier, zapobiegającą żółknięciu i odbarwieniu płytki.
Wybór preparatów i lakierów do paznokci jest rzeczą gustu. Manicure wykonywany tradycyjnymi lakierami jest mniej trwały, wobec czego dzisiaj wiele kobiet decyduje się na paznokcie żelowe lub hybrydowe. Co ważne, zaopatrzywszy się w odpowiednie akcesoria, z powodzeniem mogą wykonywać go same w domu.
Komentarz ( 1 )
Ja mam problem z regularnym odżywianiem paznokci i skórek, szybko o tym zapominam 😉