Główne menu

30 prostych odkryć na 30 urodziny

Podobno uczymy się całe życie, a i tak głupi umieramy. Przyznam, że to dość pesymistyczna wizja, która może nawet odbierać motywację. Dlatego bez żalu odrzucam ją. I skupiam się na bardziej optymistycznej, a mianowicie na tej podkreślającej, co udaje się nam odkryć po trzydziestce. Każda z nas z osobna odkrywa pewne rzeczy. Dla świata może mało istotne, ale dla nas bardzo ważne, rewolucyjne, odmieniające nas same. Bez umniejszania ich wagi przedstawiam 30 prostych odkryć, prawd, a także rad, które docierają do nas z wielką mocą około 30 urodzin. Czy Tobie też są bliskie?

30 prostych odkryć na 30 urodziny

 

 1. Po trzydziestce może sporo się zmienić. Na przykład Twoje poczucie wartości, o ile tylko na to pozwolisz…a także to, na ile panujesz nad sobą. Możesz zacząć kontrolować swoje życie, kontrolując siebie. „Nie jest wolny ten, kto nie panuje nad sobą”, a także „Naszego spokoju nie może zakłócić nic z zewnątrz. Cierpimy tylko wtedy, gdy pragniemy, aby było inaczej, niż jest.” (Epiktet)
 2. To przede wszystkim od Ciebie zależy, jak bardzo będziesz lubić swoje życie.
 3. Wychodzenie ze swojej strefy komfortu jest trudne, ale potrzebne. Warto każdego dnia robić coś nowego, cały czas ucząc się siebie i dla siebie…
 4.  Coś, co wydaje się początkowo wstrętnym zrządzeniem losu z czasem najczęściej i tak wychodzi na dobre.
 5. Niezależnie ile masz lat, zawsze możesz się odkryć na nowo.
 6. Naprawdę nie wszyscy muszą Cię lubić. I całe szczęście, że wzbudzasz różne emocje! To znaczy, że jesteś prawdziwa.Churchill powiedział: „Masz wrogów? To dobrze! To oznacza, że o coś ważnego walczyłeś w życiu!”
 7. Nie musisz mieć dziesiątek przyjaciół, wystarczy kilku prawdziwych.
 8. Im masz więcej lat, tym trudniej komuś zaufać. To dobrze. Nauczone doświadczeniem jesteśmy ostrożniejsze.
 9. Nie musisz się nikomu tłumaczyć.
 10. Istnieje mnóstwo recept na życie i każda z nich, o ile jest dobra dla danej osoby, jest odpowiednia.
 11. Cokolwiek zrobisz, będziesz oceniana i krytykowana.
 12. Nigdy nie dogodzisz wszystkim.
 13. Jeśli chcesz się udręczyć, skupiaj się na tym, co myślą o Tobie inni. Z drugiej strony wiedz, że to Ty skupiasz się najbardziej na sobie. Nikt nie myśli tyle o Tobie, jak Ty sama.
 14. Osoby zawistne, krytykujące są bardzo nieszczęśliwe. Ich problemem nie jesteś Ty, ale oni sami.
 15. Dobrze spędzony czas to coraz rzadziej głośny wypad do wielkiego klubu, a coraz częściej ciekawe rozmowy przy winie.
 16. Twój zegar biologiczny może tykać, ale równie dobrze wcale nie musisz go słyszeć. Nie każda kobieta musi być mamą. Nie każda tego chce.
 17. Żyjesz, by żyć, a nie pracować. Nie musisz pracować ciężko, by robić to dobrze.
 18. Możesz kontrolować tylko siebie. Nie zmienisz innych ludzi, póki sami tego nie zechcą zrobić.
 19. Inni traktują Ciebie tak, jak sama sobie na to pozwalasz.
 20. Uśmiech naprawdę wiele zmienia. Nie szczędź go sobie i innym.
 21. Pamiętaj o wdzięczności, dzięki temu nigdy nie zapomnisz o tym, ile masz.
 22. Zaufaj sobie, bądź cierpliwa. Właściwe rzeczy przychodzą we właściwym czasie. Nie trać jednak czasu na czekanie. Ciesz się życiem, to działa jak magnes.
 23. Nie porównuj się z nikim. Porównuj się sama ze sobą. Bądź lepszą wersją samej siebie. Każdego dnia coraz lepszą.
 24. Słuchaj, co ludzie mówią o innych. To najwięcej mówi o nich samych…
 25. Choć nie możemy się oszukać, oszukujemy się każdego dnia na potęgę. Po co? Warto być swoim własnym adwokatem diabła. Pytaj siebie każdego dnia – czy to co robię jest naprawdę dla mnie ważne?
 26. Scenariusze zagłady dyktowane przez nasz strach rzadko stają się rzeczywistością. A lęki to najpotężniejsze siły, które dotyczą każdego człowieka. Świetnie ujął to Mark Twain: ” Jestem starym człowiekiem, który poznał wiele wielkich problemów, ale większość z nich nigdy się nie zdarzyła”
 27. Nie potrzebujesz idealnego planu, wystarczy dobry, jednak taki, którego będziesz się konsekwentnie trzymać. Rób każdego dnia tyle, ile możesz. Nie wymagaj od siebie cudów.
 28. W czasach kiedy „działanie” jest takie ważne, nie zapominaj o „nicnierobieniu”. Paradoksalnie tego też potrzebujemy, nawet bardziej niż ciągłej aktywności.
 29. Warto mieć swój cel długofalowy. Górę, na której szczycie chcesz być za 10-20 czy 30 lat. To pomaga w codziennych drobnych decyzjach i ułatwia zrezygnowanie z tego, co nam nie służy.
 30. Najważniejszy jest czas. To wartość nieodnawialna. Im masz więcej lat, tym bardziej ceń właśnie swój czas. Nie pieniądze, nie pogoń za nimi, ale to, czego ubywa – czas.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>