Główne menu

4 nietypowe zastosowania płynu do higieny intymnej

Okazuje się, że znane kosmetyki można wykorzystywać na wiele sposobów. Niekoniecznie tak, jak przewidział to producent. Płyn do higieny intymnej może nam posłużyć przykładowo jako szampon do włosów, żel do mycia twarzy, żel do mycia ciała czy środek do mycia pędzli do makijażu.

Płyn do higieny intymnej zamiast szamponu

Uniwersalność kosmetyków jest zaskakująca. Wiele blogerek podkreśla przykładowo, że wybierając się na wakacje i mocno ograniczając wielkość bagażu, warto ze sobą zabrać żel do higieny intymnej jako produkt 4 w 1.

Jego nietypowym, dla niektórych nawet szokującym zastosowaniem, może być używanie żelu do mycia włosów. Warto wypróbować ten patent, pod warunkiem, że wybrany kosmetyk ma delikatną, pozbawioną agresywnych składników, formułę.

Płyn do higieny intymnej dobrej marki jest wolny od SLS, dlatego świetnie oczyszcza skórę głowy. Ma odpowiednie dla włosów pH, dlatego poprawia gładkość włosów, dbając o ich zdrowy wygląd. Włosy nie puszą się, są ładnie uniesione u nasady. Delikatna formuła płynu do higieny w roli szamponu świetnie nawilża także skórę głowy. Jest szczególnie polecana do mycia włosów szybko przetłuszczających się.

żel do higieny intymnej

Płyn do higieny intymnej jako żel do mycia ciała i twarzy

Dobre płyny do higieny intymnej nie zawierają mydła. Ich zapach i konsystencja nie różni się od tego, co proponują producenci znanych kosmetyków do mycia ciała.

Żel do higieny intymnej jako żel do mycia twarzy i ciała dobrze się pieni. I o ile przezwyciężysz dyskomfort, który może się pojawić w trakcie nakładania płynu do higieny intymnej na twarz czy inne miejsca na ciele niż te, do których pielęgnacji został on stworzony, możesz odkryć jego świetne działanie.

Płyn do higieny intymnej do mycia pędzli

Płyn do higieny intymnej świetnie nadaje się do mycia pędzli. Warto wypróbować go w tej roli, dbając o systematyczność w tym zakresie. Czystość pędzli jest bardzo ważna, bo zaniedbywania na tym polu mogą prowadzić do wystąpienia niedoskonałości na skórze. Niestety brudne pędzle to siedlisko bakterii i gwarancja przeniesienia ich na skórę, co sprzyja powstawaniu przykrych niespodzianek.

Płyn do higieny intymnej może pomóc nam w goleniu. Świetnie zastąpi piankę do golenia. Znacie inne sposoby na jego wykorzystanie?

  7 komentarzy

 • jotka

  Całe życie człowiek się uczy, czytałam i uśmiechałam się 🙂

 • Iwona Kmita

  No to mnie zaskoczyłaś dziś, naprawdę 🙂

 • Eveline

  Bardzo często używam płynu do higieny intymnej właśnie jako żelu do porannego oczyszczania twarzy 🙂

 • Justyna

  mój pies jest alergigiem., jednak płyn do higieny intymnej świetnie się sprawdza w roli mydła i nie uczula.

 • Barbara

  Świetne rozwiązanie!;-) dziękuję, przetestuję;-)

 • Kasia

  Od wielu lat używam takiego żelu do zupełnie innych celów 😉 myłam w nim nawet moja córeczkę kiedy dostała niesamowitej wysypki po stosowaniu płynu do kąpieli dla dzieci. Dostałam specjalny płyn z apteki ale nie pomagało. Nawet zwykle szare mydło było bezradne. Tym sposobem po paru dniach stosowania żelu wysypka znacznie się zmniejszyła a po ok tygodniu całkiem zniknęła. Tym żelem myłam tez główkę córeczki kiedy miała ciemieniuszke. I oczywiście – zadziałało.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>