Główne menu

4 ważne pytania o keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to sposób na lśniącą i gładką fryzurę. Zabieg cieszy się ogromną popularnością. Tylko czy rzeczywiście jest taki dobry? Oto 4 pytania, które często zadajemy sobie przy okazji rozważania, czy warto wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów.

Ile utrzymuje się efekt po keratynowym prostowaniu?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To, jak długo będziesz cieszyć się efektem uzależnione jest od twojego typu włosów. Jeśli masz włosy grube lub kręcone, Twoja fryzura może być mniej podatna na zabieg. Z kolei kobiety posiadające cieńsze, proste z natury włosów będą zauważały u siebie efekt przez dłuższy czas.

Generalnie przyjmuje się, że keratynowe prostowanie włosów utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Keratynowe prostowanie włosów nie niszczy ich. Nie jest jednak zabiegiem na stałe, sprawia, że po jakimś czasie włosy wracają do stanu wyjściowego, co niekiedy prowadzi do wniosku, że zabieg zepsuł nam włosy. To nie tak. I bardzo łatwo to wytłumaczyć, zwracając uwagę na sam proces prostowania, który polega na podaniu do włosów keratyny – białka będącego budulcem włosów. W ten sposób uzupełnia się ubytki we włosach, poprawia ich strukturę, odżywia. W konsekwencji tego włosy stają się gładkie, miękkie, mocniejsze i lśnią.

Tylko jak wprowadza się keratynę do włosów? Niestety przy użyciu formaldehydu (są na rynku zestawy bez tego składnika) i wysokiej temperatury – około 200- 230 stopni (temperatura powinna być ustawiona indywidualnie do typu włosów). I to te dwie ostatnie kwestie budzą największą obawę.

Jednak jeśli zabieg zostanie wykonany przez dobrą fryzjerkę – nie ma stresu. I druga kwestia – kluczem do sukcesu jest prawidłowa pielęgnacja włosów po zabiegu. A to już zależy od Ciebie.

Warto też dodać, że zabiegu nie powinno się wykonywać na każdego typu włosach, np. mocno zniszczonych.

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów?

Zabieg różni się ceną – w zależności od tego, gdzie jest wykonywany (cennik danego salonu) oraz przede wszystkim cena uzależniona jest od długości włosów. Im dłuższe i gęściejsze włosy – tym koszt będzie wyższy. Zazwyczaj wynosi od 200 do 800 złotych.

Czy warto przeprowadzić keratynowe prostowanie w domu?

Keratynowe prostowanie włosów można przeprowadzić w domu. Wystarczy skorzystać z oferty sklepów fryzjerskich i…zarezerwować trochę wolnego czasu.

By przeprowadzić zabieg w domu, będziemy potrzebować szamponu, keratyny, kosmetyków po zabiegu i prostownicy (z możliwością nagrzania do 230 stopni).

Rozpoczynamy od umycia włosów szamponem oczyszczającym. Następnie postępujemy zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej konieczne jest wykonanie próby uczuleniowej. Nakładanie keratyny nie jest najłatwiejsze, trzeba to robić dokładnie, pasmo po pasmie, dlatego wskazana jest pomoc drugiej osoby. Kolejny krok to użycie prostownicy. Na koniec myjemy włosy dołączonym szamponem, nakładamy odżywkę i prostujemy włosy.

Postępowanie zgodnie z instrukcją i wprawa to główne czynniki wpływające na sukces.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>