Główne menu

5 błędów, jakie popełniasz, szczotkując włosy

Szczotkowanie włosów to niezwykle prosta czynność…Bierzesz szczotkę i…STOP! Okazuje się, że to wcale nie takie łatwe, jak się wydaje, a większość z nas popełnia wiele błędów, które osłabiają włosy i czynią je podatnymi na wypadanie.

Skłonność do łupieżu, łamliwość, wypadanie, brak blasku – te wszystkie problemy mogą mieć źródło w niewłaściwym szczotkowaniu włosów.

włosy

Szczotkujesz od cebulek

Szczotkowanie włosów od samej góry, nasady włosów jest trudniejsze ze względów praktycznych oraz bardziej ryzykowne – łatwiej o wyrwanie włosa i połamane kosmyki. Specjaliści od stylizacji podkreślają, że dużo lepszym rozwiązaniem jest czesanie od połowy długości włosów, a następnie przeniesienie szczotki ku cebulkom. Najpierw zaczynamy rozczesywać supełki na dole włosów, potem przenosimy szczotkę nieco wyżej i na końcu szczotkujemy na samej górze.

Szczotkujesz, gdy są mokre

Gdy włosy są mokre, zmianom podlegają ich włókna: rozciągają się, stają się przez to słabsze i bardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego pozostaw włosy do wyschnięcia, zanim zaczniesz je rozczesywać szczotką.

Musisz uporządkować fryzurę? Użyj grzebienia z rzadko rozmieszczonymi ząbkami.

Zbyt długo szczotkujesz

Pamiętacie ten obrazek ze starych filmów, kiedy ona długo siedzi wieczorem przed lustrem i przeczesuje włosy?

To nie jest sposób na piękne włosy. Wręcz przeciwnie… Zbyt długie rozczesywanie wcale nie jest dla włosów wskazane: sprawia, że szybciej się przetłuszczają i są bardziej narażone na uszkodzenia.

Używasz niewłaściwej szczotki

Prawidłowo dobrana szczotka do rodzaju włosów potrafi zmniejszyć problemy z fryzurą i poprawić wygląd Twoich kosmków. Dzięki niej włosy mogą odzyskać blask i zdrowy wygląd. Najłagodniejsze dla włosów są szczotki wykonane w całości z naturalnego drewna. Polecane są również szczotki z naturalnej szczeciny dzika, które są w stanie pobudzić włosy do wzrostu. Dlaczego? Ponieważ zbudowane są z keratyny, która zapobiega mechanicznym uszkodzeniom włosów i wzmacnia je.

Jakich szczotek nie wybierać? Unikaj syntetycznych szczotek z ostrymi końcówkami, które rozczesują włosy agresywnie i często uszkadzają je. Poza tym są odpowiedzialne za elektryzowanie się włosów.

Nie czyścisz szczotki do włosów

Szczotkę do włosów należy czyścić co najmniej raz w tygodniu.  To ważne, bo gromadzą się na niej kurz, włosy oraz kosmetyki do pielęgnacji, które mogą być rozprowadzane na kosmykach i sprawiać, że staną się matowe, osłabione i szybko będą się przetłuszczać. W tym celu najlepiej użyć ciepłej wody i delikatnego szamponu. Jeśli szczotka jest drewniana, pamiętaj, by jej nie moczyć poprzez wkładanie do wody, ale oczyszczenie w delikatny sposób.

 

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>