Główne menu

5 domowych sposobów na rozjaśnienie włosów

Domowe rozjaśnianie włosów sprawdzi się tylko w przypadku włosów delikatnych, o naturalnych jasnych odcieniach. Raczej nie da się rozjaśnić ciemnych włosów w domu do blondu. Można uzyskać jaśniejsze refleksji, w przypadku włosów brązowych koloru jaśniejszego brązu. Nie wierzmy jednak w zapewnienia, że z brunetki staniemy się blondynką. Liczmy raczej na subtelny efekt rozjaśnienia i uzyskania delikatnych refleksów. Jakimi sposobami?

Witamina C do rozjaśniania włosów

Jak rozjaśnić włosy w domu?

Pomocna może być witamina C, która ma w składzie kwas cytrynowy, wykazujący, między innymi, działanie rozjaśniające na włosy.

Jak stosować witaminę C? To proste, rozgniatamy tabletkę, rozpuszczamy w przegotowanej wodzie i pryskamy tak przygotowaną miksturą całą powierzchnię włosów. Po kilkudziesięciu minutach myjemy włosy. Jeśli jest ciepło, warto wystawić głowę na działanie promieni słonecznych, co pozwoli uzyskać jeszcze lepszy efekt rozjaśnienia włosów.

rozjaśnienie włosów

Sok z cytryny rozjaśnia włosy

Chyba najlepiej znany sposób na rozjaśnianie włosów to zastosowanie soku z cytryny, który pozwala zmienić pH włosów. Jednak decydując się na tę metodę, warto zachować ostrożność, sok cytrynowy może działać zbyt intensywnie i drażniąco.

Eksperci polecają połączenie soku z odżywką czy z olejem kokosowym. W ten sposób można uzyskać odżywcze i ochronne działanie w połączeniu z możliwością rozjaśniania włosów. Tak przygotowaną odżywkę nakładamy na włosy po umyciu i pozostawiamy na kilka minut, a następnie spłukujemy.

Można też połączyć sok z cytryny z wodą, to będzie najprostsza metoda. Przelewając miksturę do butelki z atomizerem, po prostu spryskujemy włosy na całej długości. Zostawiamy na kilkadziesiąt minut, najlepiej pozwolić włosom wyschnąć na słońcu. Ciepło zintensyfikuje działanie soku z cytryną.

Jednak uwaga, sok z cytryną może podrażnić skórę głowy, dlatego uwaga na powstanie ewentualnych podrażnień.

Miód do rozjaśniania włosów

Miód w połączeniu z wodą może rozjaśnić włosy. Wszystko dlatego, że zawiera oksydazę glukozową, która w połączeniu z wodą powoduje powstanie śladowych ilości nadtlenku wodoru. By przyspieszyć ten proces warto dodać cynamon.

Samo rozjaśnianie włosów miodem może nieco potrwać, ale warto się na nie zdecydować, bo zyskujemy także efekt wzmocnienia i nawilżenia włosów.

Jak rozjaśniać włosy miodem? Nakładamy na mokre włosy miód, zawijamy włosy w folię i następnie w ręcznik. Pozostawiamy tak na 1-4 godzin, możesz od czasu do czasu ogrzewać ręcznik suszarką. Ciepło sprzyja bowiem rozjaśnianiu włosów.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepszy efekt, połącz miód z sokiem z cytryny.

Ocet jabłkowy i włosy są jaśniejsze

Możesz też sięgnąć po ocet jabłkowy, który nie tylko rozjaśni włosy, ale także pozwoli pozbyć się z nich zanieczyszczeń. Zadziała w imponujący sposób, odświeżając fryzurę.

Ocet jabłkowy pozwala także na wygładzenie włosów, chroni przed ich plątaniem oraz puszeniem.

Jak stosować ocet jabłkowy, by rozjaśnić włosy? Należy połączyć jedną porcję octu na sześć porcji wody. Spłukujemy włosy tak przygotowaną miksturą. I czekamy kilkanaście minut, następnie myjemy głowę i włosy szamponem.

Rozjaśnianie włosów na plaży

Opalasz się? Jesteś nad morzem? Możesz przyspieszyć proces rozjaśniania włosów. Wystarczy, że spryskasz włosy słoną wodą, co pozwoli na otworzenie łusek i na szybsze rozjaśnianie ich koloru.  Nic tak nie rozjaśnia włosów jak słońce.

Jest też zła wiadomość, promienie słoneczne sprawiają, że kolor włosów blaknie. Dlatego jeśli właśnie byłaś na koloryzacji w salonie i chcesz zachować uzyskany efekt, zaopatrz się w szampon i odżywkę chroniącą włosy przed wpływem promieni UV.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>