Główne menu

Art. sponsorowany
5 inspiracji na zasłony do sypialni

Jak dobrać zasłony do sypialni? Inspiracje z nowoczesnych wnętrz.

Jakie zasłony do sypialni wybrać, aby podkreślić indywidualny charakter wnętrza, a także dopasować je do własnych potrzeb? Wybierając zasłony do sypialni inspiracje czerp z harmonii i wybierz podobną tonację do panującej we wnętrzu. Kolory zasłon w sypialni muszą bowiem tworzyć całość z wnętrzem.

Najważniejszym aspektem przy wyborze zasłon do sypialni wydają się jednak walory funkcjonalne. Z pewnością oprócz zasłon zaciemniających i przyciemniających warto zawrócić uwagę na zasłony akustyczne i zasłony wave, które przybliżymy w tym artykule.

Modne zasłony do sypialni w stylu nowoczesnym. Zasłony wave z weluru blackout.

Modna biel, ciepły beż i ekskluzywne złoto. W tak nowoczesnym wnętrzu sny układają się pomyślnie, a każdy poranek to przyjemność. Głównym elementem sypialni jest oczywiście łóżko, które miękkością tekstyliów zaprasza do odpoczynku. Tkaniny te stały się inspiracją do stworzenia zasłon w sypialni – mięsistych, o welurowej powierzchni w barwie ciepłego camelu. W prezentowanym projekcie zastosowane zostały zasłony wave. Zawieszenie na takim systemie pozwala uzyskać efekt idealnie równych fal. Do nowoczesnej sypialni, gdzie dominują finezyjne formy i proste meble, perfekcyjnie pasują falujące zasłony. Zasłony wave, wykonane z materiału o wyrazistym splocie, łączą to, co naturalne z nowoczesną elegancją i nutą prestiżu w stylu scandi glam.

Dodatkowym walorem, wzmacniającym funkcjonalność zasłon do sypialni, są ich właściwości zaciemniające. Zasłony typu blackout to zasłony zaciemniające w 100%. Takie zasłony do sypialni po rozsunięciu zapewniają całkowitą ciemność. To inspiracja dla tych, którzy lubią zdrzemnąć się w ciągu dnia.

Welurowe zasłony akustyczne. Zaciemniające zasłony do sypialni

Elegancka sypialnia z hipnotyzującą tapetą z motywem florystycznym zasługuje na równie stylową oprawę okien. Przedstawiamy inspirację na zasłony do sypialni w stylu nowoczesnym. Gdy sypialnia graniczy z tarasem, będącym często miejscem letnich biesiad, warto zapewnić sobie prywatność na czas odpoczynku. Zasłony do sypialni z weluru nie tylko zaciemniają pomieszczenie, ale również stanowią barierę akustyczną. Zasłony akustyczne zapewniają ciszę na życzenie, pozwalając na odpoczynek z dala od hałasu. Takie zasłony do sypialni dzielimy na dwa typy: zasłony akustyczne dźwiękochłonne i zasłony akustyczne dźwiękoszczelne. Pierwsze z nich niwelują pogłos, tworzący się dużych pomieszczeniach, drugi zaś blokuje dźwięki z zewnątrz.

Nowoczesne zasłony do sypialni. Zasłony dekoracyjne do sypialni i firanki wave.

Inspiracją na zasłony do sypialni może być również nowoczesny glamour ze sztukaterią na ścianie. W aranżowanej sypialni miesza się on z czystością stylu skandynawskiego z bielami i szarością w roli głównej. Również oprawa okna stanowi mieszankę eterycznej firanki wave z dekoracyjnymi zasłonami o mięsistej strukturze. Zasłony do szarych ścian w sypialni powinny być utrzymane w tej samej tonacji. Szare zasłony do sypialni nie muszą być nudne, co udowadnia ta inspiracja.

Zasłony do małej sypialni. Lekkie zasłony sypialniane z tkaniny o wyraźnym splocie i woalowe firany do sypialni

Jeśli szukasz inspiracji na zasłony do sypialni w rozmiarze mini, to niewielka sypialnia z drewnianym parkietem w jodełkę zwróci Twoją uwagę. Mała przestrzeń nie powinna być przytłoczona nadmierną dekoracją okna. Zastosowane tu woalowe firany i długie zasłony do sypialni sięgają od sufitu aż do posadzki, stanowiąc jednolitą powierzchnię, która powiększa optycznie sypialnię. Prostą formę zasłon przyciemniających wzbogaca tkanina o wyraźnym splocie, która podkreśla charakter nowoczesnego pomieszczenia. Naturalne materiały w kolorach ziemi, delikatna struktura na ścianie, woalowe firanki do sypialni oraz szare zasłony przyciemniające, subtelnie blokujące promienie słońca to przepis na nowoczesne wnętrze w nurcie minimal.

Przyciemniające zasłony do sypialni stworzone są z dwuwarstwowej tkaniny. Część przyciemniająca od strony okna spełnia swoją funkcję, warstwa widoczna od sypialni pełni funkcję dekoracyjną, komponując się z charakterem wnętrza. Zasłony przyciemniające sprawdzą się w sypialniach od północnej i południowej strony, gdyż stopień w jaki blokują światło wynosi 70-98%.

Jak dobrać zasłony do stylu sypialni w apartamencie? Welurowe zasłony wave.

Prestiż uderzający z ujęć realizacji w jednym z apartamentów w Poznaniu, niech będzie inspiracją na zasłony do sypialni w stylu the lux. W tak ekskluzywnym wnętrzu sprawdziły się welurowe zasłony wave. Tkanina zasłon często stosowana jest w apartamentach o wysokim standardzie. Mięsistość weluru nadaje wnętrzom szlachetności, a efekt cieniowania podkreśla zawieszenie zasłon na systemie wave. Ponadto welur doskonale nadaje się jako materiał na zasłony zaciemniające, szczególnie praktyczne w sypialniach. Dodatkowo, welurowe zasłony do sypialni dobrze wpływają na akustykę w pomieszczeniu, chłonąc niechciane dźwięki. Wisienką na torcie zasłon do sypialni z weluru są ich właściwości izolujące zimą przed chłodem, a latem – przed zbyt nachalnymi promieniami słonecznymi.

Podsumowanie informacji o zasłonach – inspiracje do sypialni

Zakup zasłon do sypialni powinien być przemyślany, a ostateczny wybór poprzedzony przeglądem inspiracji, przedstawiających ciekawe aranżacje zasłon w sypialni. Rodzaje nowoczesnych zasłon łączyć powinny jednak nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim właściwości, które odpowiedzą na potrzeby właścicieli. Zasłony wykonane z materiałów izolujących przed światłem, hałasem, czy zimnem są obecnie dostępne na wyciągnięcie ręki i warto z nich skorzystać jeśli mamy taką potrzebę. Modne zasłony dopasowane do naszych indywidualnych wymagań będą służyć nam latami, sprawiając, że sypialnia stanie się naszą oazą spokoju i odpoczynku.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>