Główne menu

5 największych błędów młodych mężatek

Właśnie wyszłaś za mąż. Gratulacje. Przed Tobą nowe wyzwania. Twoje życie zmieni się: to fakt. Nawet jeśli twierdzisz, że to „tylko papierek”, jesteś w błędzie. Ślub nawet w długoletnim związku potrafi „sporo namieszać”, wystawiając na próbę cierpliwość oraz łamiąc dawne zasady i schematy myślowe.

Zobacz, jakie błędy najczęściej popełniają młode mężatki.

Mówisz, co myślisz

Jesteście parą na „dobre i na złe”. To znaczy, że nie musisz już się starać? Nareszcie możesz być sobą? Mówić to, co w danym momencie myślisz? A jeśli jesteś zła, to nienawidzisz tak wielu rzeczy i wszystko widzisz w czarnych barwach?

Niestety. Własne emocje trzeba kontrolować, nauczyć się z nimi żyć. Nawet najbliższej osobie nie można wykrzyczeć wszystkiego prosto w twarz. Teoretycznie można później przeprosić, przytulić się, spróbować wynagrodzić, jednak nic nie wymaże niesmaku, który pozostanie na długo. Nie da się wymazać z pamięci przykrych słów, nie da się ich cofnąć, gdy już zostały wypowiedziane.

5 największych błędów młodych mężatek

Obowiązki domowe

Młode mężatki mają tendencję do wpadania w skrajności: albo po ślubie wymagają od siebie zbyt dużo i zajmują się dosłownie wszystkim: praniem, gotowaniem, sprzątaniem, niejako z rozpędu, po to, by pokazać się z najlepszej strony, podkreślić, że jego wybór był słuszny albo wymagają od „już męża” dużo więcej niż od „jeszcze chłopaka”.

W pierwszej sytuacji, gdy kobieta robi w domu wszystko, mężczyzna szybko się przyzwyczaja do dobrobytu i gdy pierwszy entuzjazm młodej żony mija, pojawiają się problemy, bo szanowny małżonek nie chce wykonywać czynności, do których ona go przyzwyczaiła lub…zwyczajnie o nowych zadaniach zapomina (bo przecież niezwyczajny).

W drugiej sytuacji: gdy więcej się wymaga od męża niż partnera, zwłaszcza, gdy różnica w zakresie „obowiązków” jest spora, szanse na bezkonfliktową codzienność maleją, a partner może zwyczajnie czuć się zakłopotany i zdezorientowany.

Stop dla flirtu

To, że on ma obrączkę na palcu, nie oznacza, że możesz przestać zabiegać o miłość. Jest to trudne: to fakt, ale by związek miał się dobrze, trzeba na bieżąco w niego inwestować: czas i emocje.

Dlatego nie zapominaj o smsach, delikatnym muśnięciu karku, gdy przechodzisz obok, drobnych niespodziankach i zwyczajnie: wspólnie spędzanym czasie, rozmowach i uśmiechach, takich w 100% a nie znad komputera czy gazety.

Odcinanie się od przyjaciół

Młoda żona ma prawo nieco zaniedbać swoich znajomych, zmniejszając częstotliwość kontaktów przez kilka tygodni po ślubie. To naturalne, że chce się nacieszyć mężem…Jak jest później? Zazwyczaj kontakty z przyjaciółmi się rozluźniają, zwłaszcza, gdy na świat przychodzą dzieci. Nie warto jednak zrywać więzi i zapominać o „bożym świecie”, skupiając się w 100% na mężu. Nie tędy droga.

Z drugiej strony błędem jest negatywne nastawianie się do jego rodziców, rodzeństwa i przyjaciół.

Nikt nie żyje w próżni. Warto otaczać się sprawdzonymi znajomymi. Dlatego zamiast ograniczać mu czas z kumplami, sama zadbaj o to, by nie stracił kontaktu z najlepszymi kolegami. To się opłaci!

Zapominanie o sobie

Gdy liczba obowiązków drastycznie wzrasta, wiele młodych kobiet zapomina o sobie, nie ma czasu na własne pasje, odpoczynek, rzeczy, które dawniej sprawiały przyjemność. To największy błąd, który jednak mści się dopiero po czasie. Zapominanie o sobie to prosta droga do depresji czy wypalenia – stanów duszy, którym łatwo zapobiegać, ale które niezwykle trudno leczyć.

Dodacie coś do tej listy?

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>