Główne menu

5 produktów dla pięknej skóry

Producenci kosmetyków starają się nam wmówić, że droga do pięknej skóry jest kosztowna. Z każdym rokiem przekazują ten sam komunikat, ubrany w najnowsze marketingowe sztuczki. Opierając się na „badaniach naukowych” powtarzają, że potrzebujemy coraz doskonalszych kremów, bardziej zaawansowanych podkładów, „inteligentnych” korektorów, wielowymiarowych rozwiązań.

W ten sposób kosmetyczka puchnie, my inwestujemy kolejne kwoty w nowe specyfiki, jesteśmy coraz bardziej wyedukowani w zakresie skomplikowanych nazw kosmetyków…zapominając o tym, że największy wpływ na wygląd skóry ma codzienna dieta. To ona decyduje, czy skóra jest gładka, ma ładny kolor i wygląda na wypoczętą. Poza tym liczy się styl życia i poziom stresów.

Czerwona papryka odmładza i walczy z trądzikiem

Czerwona papryka jest warzywem, które można jeść na surowo, gotowane i pieczone. Jedna czerwona papryka zapewnia więcej niż 100% zapotrzebowania na witaminę C. Jest również cennym źródłem błonnika i witaminy B6. Dzięki temu, że zawiera karotenoidy, pozwala zapobiegać zmarszczkom, poprawiając krążenie krwi. Z tego samego powodu sprawdza się podczas walki z trądzikiem.

Czerwona papryka jest świetną przekąską. Zawiera jedynie 30 kalorii, a przy tym dzięki wysokiej zawartości błonnika pozwala szybko poczuć sytość.

Jedz czerwoną paprykę na surowo, np.  z hummusem. Zrób z niej pyszną zupę krem. 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>