Główne menu

5 produktów dla pięknej skóry

Łosoś

Łosoś kusi nie tylko smakiem, ale również korzyściami, jakimi niesie jego jedzenie. Poleca się spożywać tę rybę, by zmniejszać negatywne skutki stresu, przeciwdziałać depresji oraz zapobiegać napadom lęku.

Łosoś niezależnie od formy, w jakiej go spożywamy, pozwala zaspokoić całodzienne zapotrzebowanie na witaminę D. W ten sposób pozwala na utrzymanie serca, kości, jelita i mózgu w dobrej kondycji. Pomaga również w zapobieganiu nowotworowi jelita grubego, chorobom serca i kości.

Jak łosoś wpływa na stan skóry? Przede wszystkim jest cennym źródłem kwasów omega 3, które wygładzają pierwsze zmarszczki, ograniczają problem z trądzikiem oraz pozwalają walczyć ze stanami zapalnymi. W ten sposób też dochodzi do nawilżenia skóry od środka. Dodatkowa korzyść? Zdrowe i mocne włosy!

Olejek kokosowy

Po co włączyć w menu olejek kokosowy?

To cenne źródło kwasu lauronowego, wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe. W ten sposób olejek kokosowy chroni przed wirusami i zapobiega stanom zapalnym, w tym trądzikowi. Olej kokosowy jest również bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę E, które są idealne do utrzymania skóry odpowiednio nawilżonej, co umożliwia ochronę przed zmarszczkami. Poza tym olejek z kokosów korzystnie wpływa na metabolizm (pomaga w odchudzaniu) oraz na pracę tarczycy.

Olejek kokosowy sprawdza się przy wypiekach, podczas przygotowania kremów do ciast.

Smacznego! 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>