Główne menu

5 sposobów na zmarszczki na czole

Jeszcze nie tak dawno zmarszczki były kojarzone głównie z zaawansowanym wiekiem. Dzisiaj coraz częściej załamania na skórze wywołane są innymi czynnikami – stresem, przemęczeniem, zanieczyszczeniami środowiska, nadmiarem cukru oraz ubogą w składniki odżywcze dietą. Czy zatem  zmarszczki na czole po 30 można usunąć naturalnymi metodami? Czy jedynie skuteczna jest tak naprawdę tylko medycyna estetyczna?

Nie wystarczy nakładać krem chroniący z filtrami UV i nie marszczyć czoła. Liczy się także dobrze zbilansowana dieta, ograniczenie ilości słodyczy i używek, zwracanie uwagi na picie wystarczającej ilości wody. Poza tym warto zastosować metody, które naprawdę działają. Oto one.

Olej kokosowy na zmarszczki na czole

Okazuje się, że uzbrajając się w cierpliwość i nastawiając na systematyczność, można wiele zmienić w swoim wyglądzie. Co ciekawe bardzo skuteczne są naturalne metody, takie jak olej kokosowy. Recepta? Bardzo prosta. Wystarczy wylać na dłonie kilka kropel oleju kokosowego i masować nim skórę twarzy przez kilka minut. Zabieg należy powtarzać każdego dnia wieczorem przed pójściem spać.

Dlaczego olej kokosowy na zmarszczki jest skuteczny? Ponieważ działa silnie nawilżająco, wygładza skórę. Dostarcza mnóstwo antyoksydantów, które usuwają wolne rodniki, będące częstą przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry. O tym, że olej kokosowy może skutecznie spłycać zmarszczki na czole świadczą chociażby te badania.

zmarszczki na czole

Olej lniany na zmarszczki na czole

Równie skuteczny na zmarszczki na czole, jak olej kokosowy, jest także olej lniany. By uzupełnić metodę „kosmetyczną” w postaci masażu olejem kokosowym, warto włączyć działanie od środka, jakie zapewnia olej lniany. Wystarczy spożywać łyżkę oleju lnianego raz do czterech razy dziennie.

Olej lniany świetnie wzmacnia skórę i pozwala wygładzić jej powierzchnię. Dzięki temu, że zawiera mnóstwo kwasów tłuszczowych omega 3 i przeciwutleniaczy może dzień po dniu zmniejszać drobne linie i zmarszczki na czole.

Olej migdałowy na zmarszczki na czole

Kolejny sposób na zmarszczki na czole to olej migdałowy. Możesz go nakładać po południu po przyjściu z pracy, oczyszczając skórę twarzy i dając jej odpocząć od makijażu. Połącz aplikację z delikatnym masażem. Uzyskasz efekt gładkiej, nawilżone i odmłodzonej skóry.

Retinoidy na zmarszczki

Retinoidy to jeden z najlepiej poznanych składników odmładzających. Nic dziwnego, skutecznie mobilizują komórki do regeneracji, zwiększają syntezę kolagenu, usuwając drobne zmarszczki i spowalniając proces starzenia. Istnieje możliwość dobrania odpowiedniego stężenia retinoidów i tym samym uzyskania odpowiedniego efektu na skórze twarzy.

Serum z witaminą C

Jeśli zależy Ci na gładkiej skórze, zwróć uwagę także na kosmetyki z dodatkiem witamin, w tym witaminy C. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, zwiększa syntezę kolagenu, chroni skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Niezależnie od wybranej metody, liczy się systematyczność. Warto zwrócić uwagę także na dietę i znaleźć naprawdę skuteczne metody walki ze stresem.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>