Główne menu

Inf. prasowa
5 sprawdzonych rad, by oczarować tłum zdrowymi i gęstymi włosami! Tego nie wiedziałaś!

Marzysz o gęstych, zdrowych i mocnych włosach, ale nie wiesz, jak osiągnąć taki efekt? To wbrew pozorom nie jest takie skomplikowane. Musisz tylko stosować się do kilku ważnych zasad pielęgnacji włosów. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na piękne, mocne i gęste włosy!

Gęste i zdrowe włosy – zwróć uwagę na sposób mycia włosów

Jeżeli zależy nam na tym, by osiągnąć efekt mocnych, gęstych i zdrowych włosów, musimy przede wszystkim wyeliminować swoje złe nawyki, których dopuszczamy się podczas mycia włosów.

  • Włosów nie należy myć zbyt często – 1-2 razy dziennie to zdecydowanie za często, bowiem w ten sposób pozbawiamy skórę głowy naturalnego płaszcza ochronnego. W efekcie tego włosy stają się osłabione, przesuszone i bardziej skłonne do wypadania. Najlepiej myć włosy co 2 dni i w tym czasie dodatkowo pozwolić im odpocząć od preparatów do stylizacji.
  • Włosy należy rozczesać przed myciem – dzięki temu zminimalizujemy ryzyko ich plątania się podczas mycia. Pamiętajmy, że szarpanie mokrych włosów podczas szczotkowania to jedna z częstszych przyczyn wypadania oraz łamliwości włosów.
  • Nie wolno myć włosów gorącą wodą – gorąca woda rozchyla łuski włosów i osłabia ich cebulki, przez co zwiększa się ich tendencja do wypadania. Dlatego włosy najlepiej myć i płukać przy pomocy chłodnej (ale nie lodowatej) wody.
  • Nie można zbyt agresywnie wycierać włosów ręcznikiem – to również je osłabia i nadwyręża cebulki włosów. Nadmiar wody należy jedynie “odcisnąć” z włosów przy pomocy ręcznika lub pozostawić go na kilka minut na głowie.

Gęste i mocne włosy – zasady stylizacji

Częsta stylizacja włosów zdecydowanie nie sprzyja uzyskaniu efektu lśniących, zdrowych i gęstych włosów, dlatego najlepiej jej unikać, zaś korzystniej skupić się bardziej na ich pielęgnacji. Nadmiar kosmetyków do stylizacji włosów (pianek, żeli, lakierów) może obciążyć delikatną strukturę włosów i przyczynić się do ich osłabienia, wypadania, matowienia i przesuszania. Natomiast częste stosowanie sprzętów do modelowania włosów (lokówki czy prostownicy) może spowodować, że włosy bardzo szybko ulegną zniszczeniu. Uważać należy również w przypadku prozaicznej czynności suszenia włosów, gdyż nieodpowiedni sposób obchodzenia się z suszarką może także wpłynąć niekorzystnie na ich wygląd.

  • Unikajmy gorącego nawiewu w suszarce – nasze włosy bardzo źle znoszą bliski kontakt z wysokimi temperaturami. Codzienne suszenie włosów przy pomocy gorącego powietrza może zwiększyć ich tendencje nie tylko do wypadania, ale też do przetłuszczania się. Dlatego najlepiej używać suszarek, które posiadają funkcję regulacji temperatury i suszyć włosy przy pomocy chłodnego nawiewu. W lato natomiast dajmy odpocząć naszym włosom i po myciu pozwólmy im wyschnąć samodzielnie.
  • Rozczesujmy włosy palcami podczas suszenia – przeczesywanie włosów palcami podczas suszenia to dobry sposób na rozwiązanie problemu plątania się włosów podczas mycia. Pamiętajmy, aby nie szarpać szczotką ani mokrych włosów ani włosów tuż po suszeniu, gdyż są one wtedy bardziej podatne na uszkodzenia!
  • Pilnujmy odpowiedniej odległości suszarki od głowy – prawidłowa odległość to minimum 30 cm od skóry głowy. Jest to odległość, która jest w stanie ochronić skórę głowy przed przegrzaniem i podrażnieniem. Pamiętajmy jednak, że im większa odległość suszarki od głowy, tym lepiej dla naszych włosów.

Mocne, gęste i zdrowe włosy – dobierz odpowiednie kosmetyki

Zdrowe, mocne i gęste włosy możemy mieć tylko wtedy, gdy do codziennej pielęgnacji swoich włosów dobierzemy odpowiednie kosmetyki. Zdecydowanie należy odrzucić te szampony i odżywki do włosów, które charakteryzują się sztucznym składem, zaś wybierać kosmetyki z dużą ilością naturalnych i odżywczych składników. Jeżeli zmagamy się z małą ilością włosów na głowie, a przy tym są one cienkie i delikatne, do codziennej pielęgnacji powinniśmy wybierać preparaty, które nie tylko optycznie zwiększą objętość naszych włosów, ale też je pogrubią je na całej długości np. gama kosmetyków Elseve Fibralogy L’Oréal Paris. Ponadto, poza dobrym szamponem i odżywką do włosów w naszym posiadaniu powinny też znaleźć się dodatkowe kosmetyki, które skutecznie odżywią i wzmocnią włosy np. ampułki, maski, wcierki, płukanki.

Domowe sposoby na gęste i zdrowe włosy

Chcąc widocznie zagęścić i wzmocnić swoje włosy, warto również skorzystać z kilku sprawdzonych i domowych sposobów na piękne włosy. Pomocne mogą okazać się m.in. maseczka na włosy z jajek czy płukanka z piwa. Coraz większą popularnością cieszą się też zabiegi olejowania włosów, które są w stanie głęboko odżywić włosy i które można z powodzeniem wykonywać w zaciszu własnego domu. Pamiętajmy jednak, by w tym przypadku zachować stosowny umiar – nadmiar kosmetyków do pielęgnacji oraz zbyt duża ilość domowych zabiegów może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego i spowodować nadmierne obciążenie naszych włosów.

Zdrowe i mocne włosy – “pielęgnacja” od środka

Nie możemy zapominać o tym, że “zdrowie” naszych włosów w dużej mierze uzależnione jest od tego, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu. Niedobór niezbędnych dla organizmu witamin i minerałów bardzo szybko odbije się na naszych włosach, dlatego poza ich prawidłową pielęgnacją, warto też przyjmować doustnie odpowiednią suplementację (np. skrzyp polny, pokrzywa lub specjalny zestaw witamin i minerałów). Pomoże nam to nie tylko uzyskać, ale też utrzymać na dłużej efekt grubych, mocnych, gęstych i zdrowych włosów.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>