5 znienawidzonych przez trzydziestolatki zdań słyszanych przy świątecznym stole
Czasami przy świątecznym stole nie ma o czym rozmawiać. I wtedy do głowy przychodzą niekoniecznie mądre pomysły. Wśród nich znajdują się komentarze takie, jak poniżej. Oto 5 najbardziej nielubianych.

Kiedy ślub?
Jedno z topowych pytań. Kiedy ślub. Bo to przecież ważne, żeby każda kobieta wzięła ślub. Jeśli nie weźmie, to jest źle. Nikt nie powinien być sam. Dlatego oto przy tym świątecznym stole odpowiedz innym, kiedy ślub – przekaż tę informację babci, cioci, wujkowi też. Na pewno już wiesz, bo w szafie ukrywasz jakiegoś gotowego do ożenku przystojniaka. Czekamy na deklarację. A Ty tego słuchasz i… gotujesz się od środka.
Jest też inna opcja. Masz kogoś, ale o ślubie nie rozmawiacie. Tymczasem ktoś miły z rodziny wyraźnie
wam sugeruje, że czas pomyśleć. Nie tylko sugeruje, ale mówi wprost. I jak tu reagować?
Znalazłabyś sobie w końcu jakiegoś miłego chłopaka
Bo to przecież takie proste. Idziesz do sklepu z mężczyznami i wybierasz takiego, który ci odpowiada. No
głupia jesteś, że jeszcze ci się nie udało. A co jeśli nie masz po prostu takiego szczęścia? Lub zwyczajnie chcesz żyć inaczej?
Czy to nie czas na dzieci?
Niemowlęta są takie urocze, dzieci takie rozkoszne. Jednak nie każdy ma szansę być matką. Z różnych powodów. Nie ma odpowiedniej osoby obok, są przeciwwskazania medyczne, czasami po prostu to nie ten czas. Powodów jest całe mnóstwo. I czy rzeczywiście ktoś myśli, że tym sławetnym pytaniem zmotywuje młodych ludzi do starania się o dziecko?
Nawzajem
Wysilasz się. Mówisz, starasz się od serca. Składasz życzenia najlepiej jak potrafisz… Wychodzi czasem długo. Innym razem wzruszasz się. Masz łzy w oczach. W zamian słyszysz „nawzajem”. Niby to znaczy dokładnie tyle, co: „życzę ci tego samego”, ale czujesz się, jakby ktoś ci dał w twarz. Gdyby tylko to, czujesz się potraktowana lekceważąco. Myślisz sobie, naprawdę nie było cię stać na coś więcej? Nie bierzesz pod uwagę, że ktoś może się krępować, może mieć zły dzień, tak, nawet w wigilię, czy dni świąteczne. Oczekujesz porównywalnego zaangażowania do Twojego. Masz do tego prawo?
No zjedz przecież. Nic nie zjadłaś
To może zdanie mniejszego kalibru niż powyższe, jednak gdy jest powtarzane wielokrotnie, wzbudza rozdrażnienie. Ile razy można je słyszeć? Tym bardziej w trakcie odbierania dziwnych symptomów dochodzących wprost z brzucha, a wskazujących jednoznacznie na przejedzenie.
Święta to czas rodzinnych spotkań. Czasami również niezbyt miłych pytań. Dobrze się do nich
zdystansować, umieć odpowiedzieć na nie w odpowiedni sposób, asertywnie i z uśmiechem. Choć to
niewątpliwie sztuka.


Dlaczego kobietom tak trudno stawiać granice?
Czy przed ślubem trzeba się wyszaleć?
Mam 30 lat i zaczynam od zera. Czy to normalne? Bardziej niż myślisz
Czy naprawdę warto wychodzić ze swojej „strefy komfortu”?
Dlaczego z wiekiem coraz trudniej nawiązywać przyjaźnie?
Social aging: dlaczego kobiety po 30 czują, że świat traktuje je jak starsze, niż są?
Czym jest praca emocjonalna?
Dlaczego kobieca rywalizacja jest tak źle postrzegana?
Czy kobiety są zmęczone byciem „silne”? O niewidzialnym ciężarze, który nosimy codziennie
Dlaczego jesteśmy rozczarowane własnym życiem?
Dlaczego kobiety boją się być asertywne?
10 rzeczy, które kobiety rozumieją dopiero po skończeniu 30 lat
Dlaczego kobiety tyle mówią?
Dlaczego chłód emocjonalny wydaje się tak atrakcyjny?
Dlaczego ludzie bardziej skupiają się na swoich wadach?
Zostaw komentarz