Główne menu

Inf. prasowa
6 ozdób świątecznych na zewnątrz idealnych na balkon, taras i do ogrodu!

Większości osób dekoracje bożonarodzeniowe kojarzą się z wnętrzem domu czy mieszkania. Jeśli jednak zależy nam na uzyskaniu naprawdę klimatycznego efektu, to z pewnością warto też pomyśleć o odpowiednim ozdobieniu tarasu, ogrodu czy balkonu. Jak zadbać o ich odpowiedni wygląd ma Święta?

Ozdoby bożonarodzeniowe na zewnątrz domu – po co je zakładać?

Po co w ogóle ozdabia się domy na Boże Narodzenie? Oczywiście przede wszystkim wynika to z tradycji. Jednak patrząc szerzej, postępowanie tego typu ma na celu po prostu poprawę naszego samopoczucia i sprawienie, by okres świąteczny był jedyny w swoim rodzaju. Dodatkowo też pięknie przystrojony dom czy mieszkanie po prostu cieszy oko i wprowadza wspaniały klimat. Różnego rodzaju dekoracje są też uwielbiane przez dzieci, które też bardzo chętnie uczestniczą w samym procesie ich zakładania. Czy jednak warto ozdabiać ogródek i balkon, które przez większość czasu nie są widoczne dla domowników? Z całą pewnością tak! Przecież pięknie udekorowany zimowy ogród czy taras będzie także miłym elementem dla osób postronnych. Witające nas lampki, ozdobiona zieleń czy figurki bożonarodzeniowe powinny też sprawić, że powrót do domu w okresie świątecznym będzie zdecydowanie przyjemniejszy.

Ozdoby na Boże Narodzenie – które wybrać?

Absolutnie nie warto więc prowadzić dyskusji o celowości umieszczenia dekoracji na zewnątrz domu czy mieszkania. Dużo lepiej po prostu się tym zająć! Poniżej prezentujemy zaś najciekawsze naszym zdaniem ozdoby na taras, balkon i do ogrodu.

Dekoracje świąteczne na taras

  1. Lampki zewnętrzne świąteczne – są one zdecydowanie najbardziej klasycznym elementem dekoracji. Doskonale nadają się one do oświetlenia tarasu, ale też sprawdzą się w innych zastosowaniach. Obecnie coraz popularniejsze są lampki LED, które charakteryzują się większą wytrzymałością i oszczędnością energii.
  2. Kurtyny świetlne LED – to doskonała alternatywa dla zwykłych łańcuchów lampek. Co jasne, do ich umieszczenia potrzebne jest zadaszenie lub inny element znajdujący się nad ziemią – może to być np. ścianka pergoli, zadaszenie tarasu czy framuga drzwi.

Dekoracje bożonarodzeniowe na balkon

  1. Świecące ozdoby bożonarodzeniowe – klasyka gatunku idealnie nadająca się do powieszenia w oknie balkonowym lub na balustradzie. Oczywiście w tym przypadku wybierać można spośród setek produktów oraz pomysłów na ozdoby DIY.
  2. Świeczniki świąteczne – w oknie balkonowym doskonale będą też wyróżniały się wszelkiego rodzaju świeczniki świąteczne. Ustawione za firaną czy nawet na parapecie po zewnętrznej stronie będą tworzyć wspaniały świąteczny klimat.

Ozdoby świąteczne i choinkowe do ogrodu

  1. Łańcuchy świetlne z taśm LED – to doskonała alternatywa dla klasycznych lampek. Można je rozkładać czy wygodnie przyczepiać do praktycznie każdej powierzchni, czy przedmiotu. Sprawdzą się one jako ozdoby krzewów, drzewek, elementów małej architektury czy też samego budynku.
  2. Figurki bożonarodzeniowe – są uwielbiane szczególnie przez najmłodszych. Podświetlone renifery, sanie Świętego Mikołaja, żłóbki czy inne figurki są doskonałym i kolorowym dopełnieniem świątecznego ogrodu.

O czym pamiętać, ustawiając ozdoby świąteczne przed domem?

Różnego rodzaju dekoracje zewnętrzne na Boże Narodzenie są doskonałym sposobem na budowanie świątecznej atmosfery. Nie znaczy to jednak, że im więcej, tym lepiej. W końcu przesadnie dużo ozdób z reguły tworzy efekt komiczny, na którym z pewnością nikomu nie zależy. Innym często popełnianym błędem aranżacyjnym jest zastosowanie ozdób świetlnych o zbyt dużej liczbie kolorów, co również może nie wyglądać dobrze. Montując dekoracje na prąd, koniecznie trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie. Przede wszystkim do użycia poza budynkiem nie nadają się produkty przeznaczone do wnętrz, gdyż są one zbyt słabo zabezpieczone przed wilgocią. Dodatkowo stosując różnego rodzaju przedłużacze dobrze jest zwrócić uwagę, czy miejsca wpięć przewodów są odpowiednio zabezpieczone przed wodą oraz śniegiem.

Pięknie ozdobiony balkon, taras czy ogród to na pewno miły i wesoły dodatek do każdych Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też z pewnością warto poświęcić chwilę, by odpowiednio przystroić przydomowe tereny.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>