Główne menu

6 wartościowych i przerażających filmów

Są filmy, które poruszają, po których rozsypujemy się na drobne kawałki i długo dochodzimy do siebie. To tytuły, które zmuszają do przemyśleń i wywracając świat do góry nogami. Silne emocje, które wywołują, nie pozwalają przejść obok nich obojętnie…

„Wierny ogrodnik” 2005 rok

Film nakręcono na podstawie powieści Johna Le Carré. Opowiada o mężczyźnie, który chce poznać prawdę o przyczynach zamachu na jego żonę. Tessa ginie w tajemniczych okolicznościach w Kenii, wkrótce okazuje się, że za jej śmierć odpowiada potężne lobby farmaceutyczne.

wierny ogrodnik

Film wciąga od pierwszej sceny, trzyma w napięciu aż do końca, porusza widza i wzrusza na wiele sposobów. Na uwagę zasługuje również świetna gra aktorska i piękna muzyka. Warty polecenia!

„Róża” 2011 rok

„Róża” to jeden z poruszających filmów Wojtka Smarzowskiego, brutalny i uderzający. Film opowiada o schyłku II Wojny Światowej i losach Tadka oraz Róży, ich rodzącej się miłości w bardzo trudnej rzeczywistości powojennej.

„Róża” wymusza na widzu analizę: swojego życia, codzienności, tego, co ważne. Stawia do pionu jak żaden inny. Pokazuje sylwetki mężczyzn, o jakich dzisiaj trudno. Swoją brutalnością porusza do głębi. Czy dałoby się zrezygnować z najbardziej krwawych scen? Pewnie tak, ale przekaz pewnie by na tym stracił…

„Wołyń” 2016 rok

Wołyń to bardzo trudny film. Przybijający do fotela, sprawiający, że momentami chce się wyć, czy zakończyć seans. Jest jak mocne uderzenie w brzuch, mimo wszystko warto.

 

„Wołyń” porusza mnie bardzo osobiście. Wszystko za sprawą historii mojej Babci i Dziadka, opowiadających mi o Wołyniu i scenach mordu, które na zawsze wryły im się w pamięć. O zbrodniach Ukraińców na Polakach słyszałam od nich wiele razy, ale zobaczyć to na ekranie to zupełnie coś innego…I nie ma znaczenia to, na ile Smarzowski stara się być w tym filmie „poprawny politycznie”….liczy się przekaz, który idzie w świat, a także możliwość poznania niewygodnej, nie tylko historycznej, prawdy.

„Polowanie” 2012

Kłamstwo małoletniej podopiecznej Lucasa zamienia życie nauczyciela w piekło. Mężczyzna robi wszystko, by udowodnić swoją niewinność. Nie jest winny molestowania dziewczyny. Jednak lokalna społeczność  uznaje inaczej i postanawia wymierzyć sprawiedliwość. Łatka pedofila przywiera do mężczyzny na stałe…Zostaje zaszczuty.

Jaki jest tego efekt? Co się dzieje, gdy wszyscy mówią, że zrobiłeś coś, czego nigdy nie byłbyś w stanie uczynić?

„Pogorzelisko” 2010

„Pogorzelisko” to jeden z poruszających dramatów, który na długo pozostaje w pamięci. Film w reżyserii Denisa Villeneuve ukazuje w niezwykły sposób dramat wojny, odkrywając przed widzem historię rodziny bliźniaków – Jeanne i Simona.

Pogorzelisko

Podczas odczytywania testamentu matki dowiadują się, że mają jeszcze brata i ojca, o których istnieniu nie mieli pojęcia. Matka motywuje ich do odbycia podróży do Libanu, by poznać prawdę na temat przeszłości swojej rodziny….Ta podróż nie jest pod żadnym względem prosta.

„Mama” 2014

Film w reżyserii Xaviera Dolana opisujące zawiłe relacje rodzinne. Głównymi bohaterami jest matka – Diana, niezależna, ekscentryczna kobieta, która wychowuje nastolatka cierpiącego na ADHD, wykazującego tendencję do przemocy i agresji.

 

Film bardzo uderza, zostawia widza na koniec ze złamanym sercem. Niezwykła ekspresja i niespotykana forma nie pozwala odejść od telewizora.

Jaka jest cena?

Totalne rozbicie.

Takie skrajne emocje to jednak dobry pretekst, by spróbować zrozumieć to, co niezrozumiałe i docenić to, o wydaje się dane raz na zawsze…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>