Główne menu

7 kobiecych książek na poprawę humoru

„Różowe tabletki na uspokojenie”

rozowe tabletkiKolejną książką, którą chciałabym polecić Paniom w średnim wieku, ale może i nie tylko, jest zbiór felietonów Krystyny Jandy o bardzo ciekawym, ale troszkę przewrotnym tytule „Różowe tabletki na uspokojenie”.

Fajny pomysł. Tematyka różnorodna. Od życia osobistego po sceniczne i prywatne. Dodatkowo książka wzbogacona kolorowymi wkładkami w formie reprodukcji plakatów i karnetów teatralnych. Myśli autorki zamknięte w lekkiej formie felietonów – przyjemne i proste w przekazie.

Autorka, ze względu na swój zawód, prowadzi bardzo bogate życie artystyczne. Spotyka na swojej drodze wielu znakomitych artystów, kolegów po fachu. W jednym z felietonów opisuje swoje zawodowe relacje z Andrzejem Wajdą. Podczas pracy przy wielkich filmach, typu „Człowiek z żelaza”, „Człowiek z marmuru”.

Jaki jest według niej Andrzej Wajda, jak traktuje aktorów, czym dla niego jest praca, jaki jest prywatnie, jak traktuje ją, jako swoją podwładną? Mogłaby o Nim pisać bez ograniczeń, bo On jest dla niej wszystkim. Czego nie wiecie jeszcze o Andrzeju Wajdzie, możecie dowiedzieć się właśnie od znakomitej Krysi.

Najbardziej w pamięci utkwiły mi felietony opisujące jej wyjazdy zagraniczne, takie samotne, aż do bólu. Kiedy od momentu wejścia do samolotu towarzyszyła jej – polska mucha. Skrzydlata przyjaciółka była dla niej w tej podróży kawałkiem domu…

  11 komentarzy

 • Ala

  Bardzo lubię czytać, także dzięki za te zestawienie

 • Wioleta

  Ballada o ciotce Matyldzie również polecam:)
  Ciekawe zestawienie zwłaszcza dla ulubieńców polskich autorów:)

 • Milusińska

  Pani Agnieszko, bardzo ciekawe propozycje, na pewno tego lata sięgnę którąś z wymienionych pozycji. Człowiek uczy się cały życie, tyle czyta, a i tak wszystkiego nie przeczyta 😉 Ja mogę polecić coś lekkiego na przyjemne popołudnie z kawą, książką, kotem na kolanach… Kupiłam w Matrasie w przedsprzedaży, „Lato w Rzymie”, a że kocham Włochy…. musiała być po prostu moja. Dobrze się czyta, można przy niej naprawdę odpocząć.

 • Aga

  jeszcze dorzuciłabym książkę N. M. Kelby Ten słynny kostium, moim zdaniem każda kobieta powinna ją przeczytać.

 • unicorn

  Może jeszcze Aktorki portrety Łukasza Maciejewskiego, moim zdaniem książka spodoba się każdej kobiecie.

 • Gosia

  a mnie zafascynowała książka Elon Musk, biografia twórcy paypala, tesli i spectryX. Jest bardzo ciekawa i wciągająca.

 • Elwira

  o widzę, że nie tylko ja sięgam po biografie. Teraz czekam na książkę Marka Rybarczyka Elżbieta II o czym nie mówi królowa. Jestem bardzo ciekawa, czego dowiem się na temat królowej Anglii, a czego nie wiem.

 • Aneta

  Polecam książkę „Mój mąż drwal” , która w lekki i humorystyczny sposób opowiada o perypetiach rodziny, w której -chcąc nie chcąc – wszystko kręci się wokół ojca, który wykonuje zawód drwala. To książka o ludziach, którzy żyją w specyficzny sposób, w sposób zupełnie inny, niż dyktują aktualne trendy. I świetnie się dzięki temu mają. A może jest to książka o tym, jak wspaniałe dzieciństwo może mieć dziecko „człowieka lasu”? A może o tym, jak to jest być żoną przedstawiciela tej grupy zawodowej? Wszystkie te opisy zawierają sporo prawdy, bo opinie bohaterów na temat ich odczuć i jestestwa przeplatają się na stronach „MMD” wielokrotnie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>