Główne menu

7 kobiecych książek na poprawę humoru

„Szajba na peronie piątym” Marty Obuch

szajbaCofnąć się w czasie. Tylko po co? By zobaczyć początkujące cuda architektury, panujące zwyczaje społeczne, rozwój gospodarczo–socjologiczny społeczeństwa, panujące zasady etyki i moralności, odkryć tajemnice rodzinne, ale przede wszystkim poznać modę minionych lat. Czy jest to w ogóle możliwe?

Wystarczy pójść na katowicki peron piąty, napić się czerwonego wina z rocznika 1929 i zatopić się w snutych przez siebie wizjach, czego to by się nie chciało. Trio doskonałe. Zosia, Danka i Mirek. Dziewczyny są siostrami, a towarzyszący im Mirek Mędrzycki, to asystent z pracy Zosi.
Autorka dokonała przenosin czasu. Swoich bohaterów, nie przypadkowo, umieściła właśnie w roku 1929, kiedy to Śląsk był pod panowaniem niemieckim.
Świetna fabuła, ciekawie połączone wątki. Bardzo dobra komedia kryminalna. A dzięki podróży w czasie jesteśmy naocznymi świadkami architektonicznych perełek Katowic i pięknej mody tamtych lat.

  11 komentarzy

 • Ala

  Bardzo lubię czytać, także dzięki za te zestawienie

 • Wioleta

  Ballada o ciotce Matyldzie również polecam:)
  Ciekawe zestawienie zwłaszcza dla ulubieńców polskich autorów:)

 • Milusińska

  Pani Agnieszko, bardzo ciekawe propozycje, na pewno tego lata sięgnę którąś z wymienionych pozycji. Człowiek uczy się cały życie, tyle czyta, a i tak wszystkiego nie przeczyta 😉 Ja mogę polecić coś lekkiego na przyjemne popołudnie z kawą, książką, kotem na kolanach… Kupiłam w Matrasie w przedsprzedaży, „Lato w Rzymie”, a że kocham Włochy…. musiała być po prostu moja. Dobrze się czyta, można przy niej naprawdę odpocząć.

 • Aga

  jeszcze dorzuciłabym książkę N. M. Kelby Ten słynny kostium, moim zdaniem każda kobieta powinna ją przeczytać.

 • unicorn

  Może jeszcze Aktorki portrety Łukasza Maciejewskiego, moim zdaniem książka spodoba się każdej kobiecie.

 • Gosia

  a mnie zafascynowała książka Elon Musk, biografia twórcy paypala, tesli i spectryX. Jest bardzo ciekawa i wciągająca.

 • Elwira

  o widzę, że nie tylko ja sięgam po biografie. Teraz czekam na książkę Marka Rybarczyka Elżbieta II o czym nie mówi królowa. Jestem bardzo ciekawa, czego dowiem się na temat królowej Anglii, a czego nie wiem.

 • Aneta

  Polecam książkę „Mój mąż drwal” , która w lekki i humorystyczny sposób opowiada o perypetiach rodziny, w której -chcąc nie chcąc – wszystko kręci się wokół ojca, który wykonuje zawód drwala. To książka o ludziach, którzy żyją w specyficzny sposób, w sposób zupełnie inny, niż dyktują aktualne trendy. I świetnie się dzięki temu mają. A może jest to książka o tym, jak wspaniałe dzieciństwo może mieć dziecko „człowieka lasu”? A może o tym, jak to jest być żoną przedstawiciela tej grupy zawodowej? Wszystkie te opisy zawierają sporo prawdy, bo opinie bohaterów na temat ich odczuć i jestestwa przeplatają się na stronach „MMD” wielokrotnie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>