Główne menu

7 rzeczy, które zgrane pary robią inaczej

Istnieje wiele pułapek, które zastawia na nas świat: przekazywane z pokolenia na pokolenie stereotypy, ciasne światopoglądy, niczym niepoparte mity. Wśród nich jest wiele takich, które dotyczą par. I o nich chciałabym tutaj napisać.

Nie zapominają przeszłości

Mówi się, że aby wejść w nowy związek, trzeba zapomnieć o przeszłości. Tymczasem to nie tak – dziwny pomysł, który w rzeczywistości jest nierealny.

Nie da się zapomnieć o przeszłości. Trzeba ją przerobić, zaakceptować,  szanować wydarzenia z przeszłości i być wdzięcznym za to, czego pozwoliły nam się nauczyć. Jeśli nie odrobimy tej lekcji i będziemy pewne części naszego życia wypierać, zaprzeczać im, czy spuszczać na nie zasłonę milczenia, duchy z przeszłości powrócą i będą straszyć, wprowadzając do nowego związku w najgorszej sytuacji zamęt, a w najlepszej nieszczerość.

Wchodząc w związek, nie angażujemy się w nową relację z czystą kartą. Mamy za sobą dzieciństwo, często toksyczne relacje, niepowodzenia oraz wielkie i małe sukcesy, o których niekiedy nie chcemy pamiętać, bo przypominają nam to, kim kiedyś byliśmy i kim nie jesteśmy teraz. A to nie zawsze jest przyjemne…Możemy mieć już na koncie poważny związek, małżeństwo – to wszystko nas buduje, decyduje o naszym postrzeganiu rzeczywistości, lękach, ograniczeniach – czy nam się to podoba, czy nie.

Ludzie budujący zdrowe relacje nie zapominają o przeszłości, wyciągają z niej wnioski i w taki sposób ją postrzegają, że działa to na korzyść ich aktualnego związku. Mają szacunek do każdej chwili, która zbudowała współczesne „ja” partnera, nawet jeśli jest ona co do zasady niemiła.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>