Główne menu

7 sposobów na obcierające się uda. Jak zapobiec otarciom ud?

Wraz z cieplejszymi dniami powrócił znany wielu osobom problem z obtarciami na udach. Wysoka temperatura sprawia, że skóra się poci, podczas chodzenia udo ociera się o udo, czego efektem mogą być bolesne rany. Najczęściej słyszana przy tej okazji rada? Schudnij! Niestety nie zawsze jest ona skuteczna. Zdarza się, że mimo zrzucenia nadmiernych kilogramów z górnej części ciała, nogi  nie chudną i wtedy obcierające się uda nadal są problemem. Jak sobie z nim poradzić?

Sposób na obcierające się uda – opaski na uda

Jak zapobiec otarciom ud?

Sprawdzić się mogą specjalne opaski, które zakłada się na uda. Koszt niewielki, bo w granicach 35 złotych. Skuteczność podobno wysoka. Wady? Może jedynie taka, że opaski to dodatkowa warstwa, która może pogarszać problem dyskomfortu wynikającego z wyższych temperatur. Inny problem? Czasami może być kłopot z takim założeniem opasek, by były one niewidoczne dla innych…

Poza tym niektóre kobiety nie polecają opasek zapobiegających otarciom. Często powtarza się opinia, że odparzają uda.

Sposób na obcierające się uda – antyperspirant i zasypka

Można chronić się przed obtarciami ud, sięgając po antyperspirant i zasypkę dla niemowląt. Pierwszy chroni przed nadmiernym poceniem, drugi produkt z kolei pochłania wilgoć i chroni przed przykrymi skutkami ocierania skóry o skórę.

Sposób na obtarte uda – mąka ziemniaczana lub zasypka

Jeśli problem z obtartymi udami często się powtarza, warto mieć przy sobie puder dla dzieci i podsypywać skórę kilka razy w ciągu dnia. W tym celu sprawdzi się również po prostu mąka ziemniaczana.

Sposób na obcierające się uda – cienkie rajstopy bez nogawek

Inny sposób na obcieranie ud? Internautki polecają założenie cienkich rajstop z obciętymi nogawkami. Długość należy dostosować do takiej wysokości, by chronić newralgiczne miejsca.

Inne rozwiązanie? Założenie pod spódnicę krótkich bawełnianych leginsów lub bambusowych majtek z nogawką.

obcierające się uda

Sposób na obcierające się uda – olejek migdałowy

Można również nałożyć na skórę ud olejek migdałowy, który zapewni „poślizg”. Dzięki temu skóra nie ociera się o skórę. W tym samym celu można użyć również oliwki.

Sposób na obcierające się uda – suchy szampon

Na obdarte uda świetnie sprawi się również suchy szampon lub puder w sprayu. Oprócz tego, że chroni przed poceniem, dodatkowo chłodzi podrażnione miejsca, przynosząc natychmiastową ulgę.

Sposób na obcierające się uda – krem przeciw odparzeniom

Inny sprawdzony sposób na obcierające się uda to krem przeciw odparzeniom z linii polecanej niemowlakom. Chroni przed ranami wynikającymi z wyższej temperatury i tarcia skóry o skórę.

  8 komentarzy

 • jotka

  Nigdy nie miałam takiego problemu, ale faktycznie nawet osoby niekoniecznie tęgie, a o mocnej budowie nóg mogą mieć taki problem, podobnie jak kobiety z dużym biustem…

 • Mru

  Na szczęście nigdy nie miałam takiego problemu 🙂

 • motyl

  Sposób jest tylko jeden – trzeba schudnąć. Szczupłe uda nie ocierają się o siebie.

 • Asia

  Pracuję opiekując się ludžmi starszymi i najlepiej sprawdza się zasypka z Rossmann
  Pozdrawiam

 • Słodyczarnia

  Też zawsze słyszałam, że zasypka dla niemowląt dobrze działa na takie rzeczy, chociaż nigdy nie musiałam ich używać bo na całe szczęście jeszcze z takimi sprawami nie mam problemu 🙂

 • Noel

  Wypróbuję sposób z antyperspirantem,. Ciekawe czy się u mnie sprawdzi…

 • Ultra

  Moja szczupła koleżanka ma szerokie uda. Tego nie widać, gdy jest ubrana, natomiast w czasie upałów stosuje bawełniane majtki z nogawką. Wcale nie było łatwo takie znaleźć. Podpowiem o uciętych rajtuzach.
  Serdecznie pozdrawiam

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>