Główne menu

7 zalet mydła aloesowego

Istnieje wiele naturalnych rozwiązań, z których warto korzystać. Składniki pochodzące z natury często biją na głowę syntetyczne środki. Wśród nich jednym z najlepszych jest aloes (aloe vera). Wykorzystywany na przykład w mydłach. Jakie zalety mają mydła aloesowe i kto powinien z nich korzystać?

7 zalet mydła aloesowego

Dlaczego warto sięgać po aloes?

Aloes to znany sukulent, który występuje naturalnie na terenach afrykańskich. Dzisiaj z uwagi na jego wysokie walory uprawiany jest na całym świecie, także w domach, na parapetach. Stosowany jest nie tylko zewnętrznie na skórę, ale coraz częściej również spożywany.

Aloes do picia ma mnóstwo zwolenników. Odkryto bowiem, że błyskawicznie pomaga przywrócić organizmowi utraconą równowagę. Wspomaga pracę wątroby, pomaga obniżać stany zapalne, wspomaga stabilizację poziomu cukru we krwi,w ten sposób walcząc z cukrzycą typu II. Aloes może skutecznie wzmacniać, chroniąc przed chorobami. Ma bardzo pozytywny wpływ na pracę układu odporności.

Doskonały skład dla skóry

Gdy sięgamy po naturalne składniki, mamy kontrolę nad tym, z jakiego składu korzystamy. Wybierając naturalne mydła, dokładnie wiemy, po co sięgamy. Czym pokrywamy ciało, na co się tak naprawdę decydujemy. Aloes ma to do siebie, że ma właśnie taki, dobry kontrolowany skład.

Choć przede wszystkim składa się z wody (tak jak zresztą człowiek), to zawiera wiele składników odżywczych. Jest dobrym źródłem witamin A, C, E, z grupy B, dodatkowo zawiera takie składniki, jak: cynk, chrom, fosfor, żelazo, magnez, mangan, potas, sód, wapń. Poza tym jest bogaty w kwasy: bursztynowy, salicylowy, jabłkowy, cytrynowy. Zawiera enzymy, które działają przeciwzapalnie – np. bradykinazę, czy pochodne cukrów – saponiny.

Doskonale działa na skórę z uwagi na obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych – linolowego i oleinowego. Poza tym jego działanie wzmacniają właściwości przeciwbólowe, antybakteryjne i przeciwzapalne, zapewniane przez licznie występujące związki fenolowe.

Mydło aloesowe ma działanie nawilżające i odmładzające

Aloes świetnie nawilża. Dzięki temu, że jest bogaty w przeciwutleniacze ma działanie odmładzające. Pozwala na szybką regenerację skóry, poprzez zastępowanie starych komórek nowymi. Ponadto na długo utrzymuje skórę w optymalnym nawilżeniu, dbając tym samym o jej dobrą kondycję i piękny wygląd. Zbyt szybkie i nadmierne wysuszanie prowadzi niestety do pogorszenia kondycji naskórka, sprzyja niedoskonałościom, uszkodzeniom i przedwczesnemu starzeniu.

Badania pokazały, że aloes wspomaga produkcję kolagenu, dzięki temu dba o dobrą kondycję skóry.

Skutecznie oczyszcza

Mydło aloesowe pozwala na oczyszczenie skóry i pozbycie się martwego naskórka, co sprzyja regeneracji. Dzięki temu, że usuwa stary naskórek pomaga skórze w odbudowie.

Jest doskonały nie tylko dla skóry suchej i łuszczącej, ale również podrażnionej, trądzikowej i dojrzałej.

Doskonale koi

Mydło aloesowe polecane jest dla osób mających problemy skórne. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry z alergią, zmianami trądzikowymi, łuszczycą, egzemą.

Sprawdza się również w sytuacji skrajnych, gdy dochodzi do otarć skóry, czy odmrożeń. Skutecznie wtedy koi i niweluje zmiany na skórze. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, antyseptycznie, ma działanie ściągające. Pozwala zminimalizować świąd i skraca czas potrzebny do regeneracji skóry.

Działa antybakteryjnie

Aloes jest cennym źródłem polifenoli, które blokują namnażanie bakterii na skórze. Chroni przed infekcjami, działając ponadto przeciwzapalnie i przeciwwirusowo. To właśnie takie wszechstronne działanie sprawia, że doskonale leczy rany i inne problemy skórne.

Aloes pomaga zapobiec uszkodzeniom słonecznym

Dzięki temu, że nawilża, wzmacnia, pomaga ukoić skórę, skutecznie poprawia pełnione przez nią funkcje. Chroni przed oparzeniami słonecznymi, a gdy już do nich dojdzie, szybko wspomaga ich usuwanie. Doskonale sprawdza się w leczeniu oparzeń pierwszego i drugiego stopnia. Gdy dojdzie do tego typu uszkodzeń, pomaga skrócić czas regeneracji skóry nawet o 9 dni.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>