Główne menu

8 cech, które ma każda milionerka

Chcesz mieć dużo pieniędzy?

To oczywiste 😉

Większość marzy o tym, by spokojnie żyć i nie martwić się o to, z czego ugotuje obiad, czy będzie w stanie kupić dzieciom dobre buty, czy będzie mógł wyjechać na wymarzone wakacje. Jak jednak stać się zamożną osobą, czy jeszcze lepiej milionerem? To przecież nie takie proste…

Sprawdź, czy masz predyspozycje, by być bogatym, czy masz wystarczający potencjał, aby poradzić sobie w życiu, zarabiając więcej niż przeciętna osoba.

Odwaga, by przejść „na swoje”

Własna działalność wymaga pewnych cech charakteru. Trzeba mieć odwagę, by zacząć pracować, prowadząc własny biznes.

Zamiast przedstawiać ciekawy pomysł szefowi, dobrze samodzielnie go zrealizować, licząc się z dużym ryzykiem, ale również ogromną szansą osiągnięcia profitów.

Milionerzy obawiają się zostawić swojej kariery w rękach innych osób. Nie chcą by inni decydowali o jej przebiegu. Sami wolą dbać o swój rozwój, przyjmując odpowiedzialność za własne decyzje. Są pewni siebie i zdeterminowani na rozwój. Pracując”na swoim”, wszystko stawiają na jedną kartę, dzięki temu pracują ciężej, mają świadomość, że to od nich wszystko zależy. Praca na własny rachunek daje większą satysfakcję i szczęście niż praca u kogoś.

Badania wskazują, że pracując na etat, musisz zarabiać 2,5 razy więcej, żeby być tak samo szczęśliwym, jak osoby prowadzące biznes na własny rachunek.

luksus

Umiejętność wyboru kariery

Oczywiście najlepiej robić to, co się kocha. Pasja daje pewność swobody działania….Z drugiej strony milionerzy najczęściej zarobili miliony w dziedzinach, w których nie czuli się pewnie. Paradoks? Niekoniecznie! Podstawą jest szukanie okazji, które mają szansę przynieść zysk. Chodzi o to, by być konkurencyjnym, wyróżniać się z tłumu, przykuć do siebie klientów i nie dać im odejść.

Najlepsze są oczywiście obszary, na których zapotrzebowanie przerasta podaż, gdzie usługa lub produkt są pożądanie i poszukiwane, deficytowe.

Umiejętność rozmowy

Milioner wie, że sukces jest budowany zbiorowo. Nie ma możliwości osiągnięcia go w pojedynkę, bo nic nie dzieje się w próżni. 94% osób, które osiągnęło sukces umiało zlecać pewne zadania innym i nadzorować pracę w taki sposób, by motywować podwładnych do wysiłku. Zamożne osoby są dobrymi przywódcami.

Geniusz nie będzie milionerem?

Większość milionerów nie wyróżniało się w szkole, nie dostawało świadectw z paskiem, nie kończyło ekskluzywnych studiów. Dlaczego? Badania pokazują, że bardziej wykształceni ludzie mają mniejszą skłonność do ryzyka, co stanowi przeszkodę na drodze do prawdziwego bogactwa.

Milionerzy potrafią uczyć się na błędach i wyciągać wnioski. Nie popełniają dwa razy tych samych błędów. Jednak potrafią działać odważnie.

Praktyczne podejście do życia

Przebadani milionerzy nie lubią szpanerstwa, kupowania ekskluzywnych produktów dla samej marki. Oni na co dzień w wydatkach wybierają praktyczną skromność. Do pieniędzy podchodzą z rozsądkiem i stawiają na sumienne oszczędzanie w miejscu życia ponad stan. 50 proc. z nich nigdy nie zapłaciło więcej niż 399 dolarów za garnitur, a 10 proc. nie wydało na niego nawet 195 dolarów! Większość milionerów żyje skromniej niż mogłoby sobie pozwolić. Są oczywiście wyjątki od reguły, ale stanowią one zdecydowaną mniejszość.

Umiejętność planowania

Milionerzy potrafią planować, wyznaczać sobie daty graniczne, strategicznie patrzeć na przyszłość. Pierwszym punktem do sukcesu jest biała kartka papieru i długopis.

Konsekwentne działanie i niezawodność

Każdy milioner, którego historia została poznana i opisana był przede wszystkim konsekwentny i niezawodny. Wyróżniał się ogromną determinacją oraz wdrażaniem wybranego celu. W języku bogatej osoby nie ma miejsca na poddanie się, oddanie pola walki, nie ma szansy na poprzestanie na minimalnych osiągnięciach. Głód sukcesu i wiara w dany projekt sprawia, że można oddać mu bardzo dużo energii i zazwyczaj osiąga się sukces.  Osoby zamożne to osoby potrafiące się dyscyplinować, zmobilizować do pracy. Nie potrzebują „bata”, nadzoru innych osób, one siły znajdują w sobie.

Optymizm

Bycie optymistą pomaga zostać milionerem. Otaczanie się optymistami ludźmi tak samo. Pozytywne myślenie otwiera wiele drzwi.

I jak jest u Was? Macie szansę na pierwszy milion? 🙂

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>