Główne menu

8 powodów, dla których powinnaś się pozbyć rzeczy z szafy

Szafa przeciętnej kobiety jest zazwyczaj za mała. Gdy przyjrzeć się jej bliżej, najczęściej brakuje w niej kilku rzeczy. Skutek jest prosty do przewidzenia – „nie mam co na siebie założyć”. Tuż za nim jest inny problem: „tego dawno nie zakładałam, ale żal oddać a tym bardziej wyrzucić”. Nie brakuje też tak zwanych masochistek, które trzymają odzież za małą, czekającą na czas „aż schudnę”. I tak na większej lub mniejszej przestrzeni kumuluje się mnóstwo bluzek, sweterków, spodni i spódnic. A pełnego zadowolenia brak. Znasz to? Ja aż za bardzo.

Eksperci, jak to oni, mają rozwiązanie na wszystko. Także na za małe szafy i zbyt dużą garderobę, z którą nie wiadomo, co zrobić.

Mówią coś w tym stylu: spójrzmy prawdzie w oczy – nie potrzebujesz więcej rzeczy. Przede wszystkim dobrze by Tobie zrobił, tak jak i każdej przeciętnej kobiecie, zimny prysznic i analiza na zimno – czego się pozbyć z szafy. Oto 8 rad, które warto wziąć pod uwagę.

Kryterium czasowe – rok

Eksperci niemal zawsze mówią o jednym aspekcie – kryterium czasowym. Jeśli przez ostatni rok nie założyłaś danej rzeczy, nie łudź się, że nagle zaczniesz ją nosić. Zamiast tego – pozbądź się jej, bez skrupułów – oddaj, sprzedaj, wymień. Online jest mnóstwo miejsc, w których możesz to zrobić, coraz popularniejsze są również spotkania, których celem jest wymiana odzieży.

Kilka sukienek, które wyglądają niemal identycznie

Masz 5 sukienek „małych czarnych”, kilka propozycji w kwiaty? Eksperci radzą: przyjrzyj się im krytycznym okiem. I odpowiedz na pytanie, które naprawdę lubisz, które nosisz najczęściej. I zastanów się, czy rzeczywiście warto trzymać je wszystkie.

Rzeczy, które do siebie nie pasują

Każda z nas ma w szafie coś, co nie pasuje do innych elementów garderoby. Jest to najczęściej odzież kupiona pod wpływem chwili, na skutek impulsu. Pielęgnujesz myśl o niej, wierząc, że jeszcze na pewno ją założysz.

za duzo ubran

Eksperci mówią – odpuść sobie i zrób miejsce dla odzieży, którą zestawisz z innymi ubraniami.

Odzież, której nigdy nie założyłaś lub założyłaś raz

Masz w swojej szafie odzież z metkami, która od wielu miesięcy czeka na swój debiut? Dotąd nie miałaś okazji jej założyć? Być może wcale jej nie potrzebujesz?

Odzież „po domu”

Wyciągnięte koszulki, rozciągnięte dresy, poplamione bluzki – przydadzą się – mówisz i lądują na dnie szafy. Nagle okazuje się, że masz mnóstwo odzieży, której nie nosisz lub którą zakładasz i wyglądasz…fatalnie.

Czy na tym Ci zależy? Eksperci mówią – wyrzuć je wszystkie. I myślę, że mają trochę racji. Wygodna odzież domowa wcale nie musi być brzydka. Prawda?

„Koszmary” przeszłości

Sentymentalne osoby są w stanie przechowywać najdziwaczniejsze rzeczy. Także odzież, która dawno wyszła z mody i prawdę mówiąc, istnieją niewielkie szanse, że do niej wróci. Sposób, by pożegnać niepotrzebne rzeczy?

Oddać do muzeum lub…zrobić sobie zdjęcie w dawnej sukience, pośmiać się z dziwacznej mody a samą kieckę oddać w dobre ręce.

Niewygodne, nie takie

„To jest ładne, ale trochę za krótkie”, „Fajnie leży, ale ten pasek”, „Gdyby nie ten kolor” – wszystkie „ale” powinny być poważnie potraktowane z prostego, banalnego powodu – one nie znikną. Jeśli „coś” Ci nie pasuje, to powód, by to zmienić. Jeśli się nie uda, oddać odzież i zrobić miejsce na nową.

Nie na teraz

Eksperci mówią, że garderoba kobiety powinna się zmieniać wraz z wiekiem. Przeciwnie wobec tego, co sądzą kobiety, które praktykują noszenie ubrań przez wiele lat. W sumie nic w tym złego.

Nie chodzi nawet o to, by zakładać na siebie „babciowe” sukienki, raczej o to, by zaakceptować swoją sylwetkę, jej ograniczenia, zalety i umiejętnie je podkreślać. Z wiekiem nasze ciało zmienia się i warto podążać za tymi zmianami – sięgając po odpowiednią bieliznę, kroje odzieży. Dzięki temu będziemy czuć się pewnie i wyglądać ładnie.

Co sądzicie o tych radach? 🙂 Macie za małe szafy, za dużo ubrań?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>